Možná poznáte blízkého příbuzného, dobrého rodinného známého či přítele, na kterého by se nemělo zapomenout. Pomozte nám v rámci prázdninového seriálu rozklíčovat tváře a příběhy obyvatel Českolipska z kolektivních fotografií, které většinou nechybějí v žádném rodinném archivu.

Českolipský deníku už na sociální síti odstartoval seriál Tenkrát v kolektivu, jehož prostřednictvím se chce redakce p pokusit zmapovat příběhy nebo vzpomínky na lidi, zachycené na dobových fotografiích pracovních kolektivů z Českolipska. Pomozte nám udržet vzpomínky, které by jinak zapadly v zapomnění.

Zapojit se můžete dvojím způsobem. Poznáváte někoho na fotografii? Napište nám, o koho jde, co o něm víte, jak na něj vzpomínáte. Anebo nám pošlete jinou dobovou kolektivní fotografii z vašeho archivu, třeba se někomu dalšímu podaří „ztotožnit" tváře, o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Vzpomínky či fotky můžete posílat na adresu: ceskolipsky@denik.cz (do předmětu napište Tenkrát v kolektivu), nebo můžete reagovat přímo na facebooku. Za jakékoliv příspěvky a pomoc předem děkujeme!

Jako první zveřejňujeme fotografii kolektivu zaměstnanců lokodepa v České Lípě. O lidech na fotce nevíme vůbec nic, ani netušíme, ze kterého roku by fotka mohla pocházet. Napište nám, koho poznáváte, pomozte nám dát jména a příběhy ke tvářím skupiny Českolipanů!

Co jste zatím k fotce z lokodepa napsali
Kolektiv zaměstnanců lokodepa v České Lípě.
Reakce čtenářů z profilu Českolipského deníku na facebooku:
Martin Hájek: Tak minimálně dva lidičky poznávám, jedná se o kolektiv pracovníku lokomotivního depa v České Lípě (provozní dílny, vedle autobusáku). Poznávám pana Vinklera a pana Josefa Šeberu.
Marie Durdíková: Sedící druhá žena od leva v šátku je Marie Petříková.

OD ČTENÁŘKY Foto z roku 1981 a je na něm kolektiv zaměstnanců OPMP Mimoň - kovovýroba.

Zábavná vědomostní soutěž konaná v Domě družby v Mimoni.

Tyto dvě fotografie zaslala redakci Marie Slavíčková a připsala k nim: „První foto je z roku 1981 a je na něm kolektiv zaměstnanců OPMP Mimoň kovovýroba. Moje maličkost je na fotografii také. Bohužel někteří z nich už nejsou mezi námi. Druhá fotografie pochází ze stejné doby a jsou na ní dvě družstva. Byla to zábavná vědomostní soutěž konaná v Domě družby v Mimoni. Soutěže jsem se také zúčastnila. Jedno družstvo je složené ze zaměstnanců OPMP Mimoň, druhé si bohužel už nepamatuji."