Českolipská nemocnice s poliklinikou chystá akci, která nese pracovní název Kulový blesk. Nového prostředí se už brzy dočkají nastávající a čerstvé maminky.

„Jedná se o sestěhování a modernizace Gynekologicko-porodnického oddělení a také Oddělení novorozenců. Vše by mělo zůstat na stejném patře, jako jsou maminky zvyklé doposud, jen se upraví návaznost oddělení,“ popsala Kateřina Amrichová z úseku strategie a marketingu Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa.

Na tuto investici přispívá kraj i obce. Například Doksy nemocnici poskytly na tento projekt ze svého rozpočtu 150 tisíc korun. Celou modernizaci bude možné realizovat také díky výtěžku z 13. ročníku benefičního Plesu hejtmana, který se konal v pátek v Liberci a kde se vůbec poprvé v jeho historii podařilo vybrat přes milion korun.

765 TISÍC Z PLESU

„Hejtmanský ples přinesl českolipské nemocnici nemalou finanční částku, konkrétně se jednalo o 765 166 korun. Libereckému kraji i dalším sponzorům, kteří podporují tento náš záměr, každopádně velmi děkujeme,“ uvedl generální ředitel nemocnice Pavel Marek.

V letošním roce by v českolipské nemocnici mělo proběhnout několik zásadních investičních akcí. Jedna z nich je právě sestěhování a modernizace porodnice, dalším velkým úkolem, který na nemocnici čeká, je vybudování nové dialýzy. V letošním roce by měla nemocnice kromě jiného také dokončil projekt parkování v areálu nemocnice, v jehož rámci by měla v areálu vzniknout nová místa pro automobily.

Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa je ve vlastnictví Libereckého kraje. Poskytuje lůžkovou i ambulantní péči. Má celkem 488 lůžek. Slouží nejen pro obyvatele okresu Česká Lípa, ale ve vybraných odbornostech i pro část kraje Ústeckého. Objekt nemocnice vznikl již v roce 1892. Současná podoba je z 80. let, proto nemocnice neustále modernizuje lékařské vybavení a budovy.