V úterý 9. února je pro ně připravena online varianta setkání se zástupci školy, a to od 12 do 17 hodin. Stačí navštívit webové stránky školy www.gymcl.cz a přihlásit se ke spojení, klást dotazy, zhlédnout zbrusu nové video o škole a jejích aktivitách, poradit se ohledně přijímacích zkoušek.

Gymnázium Česká Lípa.Gymnázium Česká Lípa.Zdroj: Deník / Petr PokornýGymnázium v České Lípě jako každoročně v tomto období připravuje pro uchazeče o čtyřletý i osmiletý studijní obor informace a aktivity k přijímacímu řízení. Jak upozornila ředitelka školy Helena Paszeková, již nyní mají uchazeči na webu gymnázia k dispozici několik užitečných dokumentů, z nichž mohou získat informace o cvičných testech a návodech na řešení testových úloh, o kritériích přijímacího řízení, o tom, jak vyplnit přihlášku a nechybí ani krátká prezentace s přehlednými informacemi o škole.

Českolipské gymnázium oslavilo stoleté výročí.
FOTO: Gymnázium v Lípě slavilo 100 let. Lidé si výročí připomněli zasazením lípy

V neposlední řadě je možné i mimo den otevřených dveří oslovit s dotazem ředitelku školy či jejího zástupce telefonicky či elektronickou poštou. "Věříme, že i z pohodlí domova se tak mohou žáci z 9. a 5. tříd, kteří přemýšlejí o studiu na českolipském gymnáziu, na přijímací řízení připravit bez většího stresu a nejistoty," uvedla ředitelka Paszeková.