Mažoretky Adelinne získaly kromě třech vítězstvích v malých formacích také titul I. a II. vícemistrů ve velkých formacích, I. vícemistrů v disciplíně duo baton a 4. místo v hlavní věkové kategorii, to vše s týmem 45 dětí všech věkových kategorií od kadetek po tzv. seniorky.

„Dívky uspěly jak s náčiním baton, tak i pom a tato republika se řadí mezi nejvydařenější za poslední tři roky. Konkurence je rok o roku silnější a udržet se na vrcholu vyžaduje velké úsilí, pravidelné tréninky, které si můžeme dovolit díky podpoře rodičů dívek, našemu DDM Libertin a ZŠ Partyzánská, pod které náš soubor již několik let spadá. Pro dívky je velmi motivující, posouvat svoje hranice výše a snažit se překonat konkurenci, která je často i jejich přítelem, čehož si na mažoretkovém sportu vážíme nejvíce – společného přátelství,“ říká hlavní vedoucí českolipských mažoretek Adéla Věříš z DDM Libertin.

Na MČR tak soubor získal 8 postupů na Mistrovství Evropy, které se koná od 4. do 7. července takřka na domácí půdě v nedalekém Liberci. Fanoušci mažoretkového sportu mohou vyrazit do Home credit arény v Liberci, která hostí evropské klání nejlepších týmů např. ze Slovenska, Polska, Chorvatska, Itálie, Německa, Ukrajiny, Bosny a Hercegoviny a spousty dalších. Vstup je po celý šampionát zcela zdarma.

Podívejte se: Doba bronzová. Českolipští Tutti Frutti vytančili na mistrovství Evropy medaile

Tutti Frutti vytančili na mistrovství Evropy dvě medaile. | Video: Daniel Phillip Tachecí