„Zlepšování podmínek bydlení našich nájemníků je nyní naší prioritou. Jen během minulého roku dosáhly investice do českolipského sídliště 21 milionů korun,“ říká Petr Mácha, ředitel společnosti CPI Byty. Došlo například k opravám velkého počtu bytových jednotek, výtahů a společných prostor. Již dříve se podařilo kompletně opravit dům Zoubkova, a to včetně zateplení a nových společných prostor.

Ke zlepšování situace přispívá i úzká spolupráce s městem. „Město na sídlišti vybudovalo zcela nové dětské hřiště a další prošla opravami a doplněními o některé herní prvky. Město se snaží také celkově upravovat okolí, ale i zlepšovat kvalitu dalších služeb pro zdejší obyvatele, jako je např. MHD, rekonstrukce sportoviště u ZŠ Sever apod. Je skvělé, že se do zvelebování pustili i nájemníci a pomohli mimo jiné s výsadbou květin,“ uvádí Milan Faistl, vedoucí pobočky CPI Byty v České Lípě.

NOVÉ KAMERY

Velkým tématem byla v minulosti také bezpečnost na sídlišti. I tu se nyní daří zajišťovat díky úzké spolupráci s městskou a státní policí. „Na sídlišti jsme navíc zřídili security službu, která je k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. V některých domech, kde dříve docházelo ke konfliktům, máme nainstalované kamerové systémy,“ popisuje Milan Faistl.

Rekonstrukce bytů a domů budou pokračovat i letos. Vedle toho v budoucnu dojde také k úpravám samotné pobočky, která je stávajícím i potenciálním nájemníkům k dispozici každý všední den.