Jak informoval ředitel příspěvkové organizace Sport Česká Lípa Jaroslav Češka, připravované sportovní události se budou účastnit žáci I. a II. stupně českolipských základních škol, a to pod záštitou projektu Olympiády dětí a mládeže ČR. Účastníci budou soutěžit v pěti atletických disciplínách a týmovém turnaji v malém fotbale.

„Cílem je podporovat mladé sportovce, pohyb mládeže obecně a šířit i v České Lípě základní olympijské hodnoty jako je přátelství, respekt, sebezdokonalování,“ zdůraznil Češka. Právě jím vedená organizace Sport Česká Lípa je hlavním organizátorem a partnerem pak Město Česká Lípa.

Sportovci a diváci se mohou těšit na zahajovací ceremoniál s olympijskou symbolikou, dále na doprovodný program, věcné ceny, medailové ceremoniály a slavnostní ukončení. Cílem pro další ročníky olympiády je rozšíření počtu atletických disciplín, dále rozšíření o tradiční sporty, například o tenis, basketbal, házenou.

„Očekáváme průběh sportovního zápolení v duchu fair play, které se může stát také samotným oceněním v rámci vyhodnocení výsledků Českolipské školní olympiády dětí a mládeže 2023,“ řekl Jaroslav Češka.