Redakce Deníku se letos připojí ke zpívání v Novém Boru, kde se akce koná téměř od samého vzniku projektu. „Před kostelem Nanebevzetí Panny Marie se scházíme v pěkném počtu, zpívání koled je takové zastavení nás všech. Zkrátka pěkný prožitek,“ říká Nataša Horáková, která tradici zpívání koled v Novém Boru udržuje.

I letos akci požehnal místní farář. Pětice koled zazní v podání dětského sboru Lesáček při ZŠ U Lesa, který doprovodí další sbory z novoborských škol. Zazní koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné neviňátko, Pásli ovce Valaši a mezi posluchači zřejmě nejoblíbenější píseň Vánoce, Vánoce přicházejí. U novoborského kostela budou k dispozici speciální zpěvníky, které Deník k akci vydává.

Takhle se zpívalo v minulých letech:

Zpívat se dnes bude také na Masarykově náměstí v Dubé či u školy ve Stráži pod Ralskem. Jako každý rok se připojí Centrum pro seniory v Mimoni nebo Pečovatelská služba v Kamenickém Šenově, která letos spojila síly se základní školou. Lidé se sejdou také na náměstí Osvobození ve Cvikově. „Budou zpívat děti ze cvikovských školek a také z místní základní umělecké školy. Všichni se na akci pilně připravovali,“ dodává ředitelka cvikovské MŠ Jiráskova Eva Bobeláková.

Devátý ročník

Tradice společného zpívání na náměstích vznikla na západě Čech a společně s dalšími nadšenými zpěváky ji Deník rozšířil do dalších měst a obcí v zemi. „Jde o největší spontánní vánoční akci v České republice. Letos se ve všech krajích naší země koná už podeváté. Pořádá ji náš Deník z vydavatelství Vltava Labe Media. A letos je opravdu rekordní, protože s námi zpívá tisícovka míst,“ podotýká zástupce ředitele redakcí Deníku Martin Nevyjel. Zpívat se ale bude také v Německu či Španělsku. Letos je jako místo přihlášen i královský palác v Madridu.

Budeme rádi, když nám své fotografie ze zpívání koled pošlete na e-mailovou adresu ceskolipsky@denik.cz a my je zveřejníme v novinách i na našem webu.