Stačí, když se k nám přidáte na některém z míst, kde se akce koná. Přijít můžete například na náměstí T. G. Masaryka v České Lípě. Společné zpívání plynule naváže na akci Vánoce se školami, kterou připravila organizace Kultura Česká Lípa a začíná už v 16 hodin. Kromě vystoupení žáků českolipských škol se můžete těšit na koncert kapely Řemdih. Úderem 18. hodiny si pak všichni společně s pěveckým sborem Základní umělecké školy Česká Lípa zazpíváme koledy. Budete moci také zdarma ochutnat dobroty z pekárny U Tomáše a Řemeslné pekárny.

Česko zpívá koledy je unikátní akce, která jen těžko najde srovnání s jinými. Na Českolipsku se letos bude zpívat na osmi místech, po celém severu Čech pak na více než 145 místech. V celém Česku máme několik dní před akcí hlášeno celkem 550 míst. Kromě Česka se ve středu v 18 hodin přidají lidé na deseti místech také v zahraničí, a to ve Španělsku, kde se bude zpívat v Madridu, dále v Německu, Itálii nebo ve Francii.

Příjemná atmosféra bude ve středu také v Novém Boru, u kostela Nanebevzetí Panny Marie nebo na náměstí v Dubé. Zpívat s celým Českem budou také klienti Domu s pečovatelskou službou v Kamenickém Šenově nebo Centra pro seniory Chanos v Mimoni i děti z dětského domova v Dubé-Deštné. K tradiční akci se připojil také Okrašlovací spolek Slunečná, kde se bude zpívat v kostele Nanebevzetí panny Marie. Setkání místní spojí s rozsvícením vánočního stromu a lampionovým průvodem.

Letos si společně zazpíváme tři koledy, které již známe: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán a Půjdem spolu do Betléma. Další dvě jste vybrali vy Jak jsi krásné, neviňátko a Pásli ovce Valaši. Zpívání zakončíme písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí. Vůbec prvním místem na Českolipsku, kde zazní pětice vybraných vánočních koled, bude ZŠ a MŠ Mírová v Mimoni, kde kvůli dojíždějícím dětem dostali výjimku zazpívat si už v pravé poledne.