Mnohem větší překvapení přichystal starosta Zákup Radek Lípa, který kandidoval z posledního 17. místa a s 1931 přednostními hlasy na Českolipsku se zařadil hned za Farského. O dobré práci a pověsti svědčí i výsledek starosty Nového Boru Jaromíra Dvořáka, který na okrese bodoval s 1644 přednostními hlasy, přestože byl na pro řadu voličů nezajímavém 11. místě kandidátky.

U vítězné koalice SPOLU byli pro voliče Českolipska málo známí lidé, alespoň podle řeči čísel – přednostních hlasů. Lídr Petr Beitl z Jablonce nad Nisou, který mandát obhájil, zde získal 660 „jen“ přednostních hlasů. Podle očekávání, ale voliče okresu zaujal na třetí příčce kandidátky starosta Kravař Vít Vomáčka s 1587 preferenčními hlasy (18,5%).

Z dosud vládního hnutí ANO si na českolipském okrese dobře vedl českolipský místostarosta Martin Brož, ač na 12. pozici v kandidátce, získal 1136 preferenčních hlasů (7,5%). Rovněž starosta města Mimoň Petr Král, ten figuroval na 8. pozici, i tak dostal 904 přednostních hlasů. Jedničce ANO, poslankyni Janě Pastuchové tady voliči dali 597 preferencí (3,9%). (pop)