Krajští radní schválili návrh na odvolání ředitelů 28 škol a školských zařízení. „Školský zákon umožňuje zřizovatelům jednou za šest let odvolat jejich ředitele. Liberecký kraj tohoto práva využívá a s účinností k 31. červenci letošního roku odvolává ředitele 28 školských příspěvkových organizací. Zároveň vyhlašuje konkurzní řízení,“ uvedl Jiří Čeřovský, náměstek pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Na Českolipsku se odvolání týká ředitelů Obchodní akademie Česká Lípa, Základní školy a Mateřské školy při dětské léčebně Cvikov, Dětského domova v České Lípě a Dětského domova, Základní školy a Mateřské školy, Krompach.

Žáky posledního ročníku základních škol čekají přijímačky na střední. Ilustrační foto.
Známe základní školy na Českolipsku, jejichž žáci nejlépe zvládají přijímačky

Konkurzní řízení na nové ředitele se uskuteční během dubna letošního roku. Přihlášky mohou uchazeči podávat do 8. března do 14 hodin na podatelnu krajského úřadu. „Předpokládáme, že se do konkurzů přihlásí i řada stávajících ředitelů, kteří tak dostanou příležitost prezentovat výsledky své dosavadní práce a navázat na ni v dalším šestiletém období,“ dodal Čeřovský.

Noví ředitelé budou jmenováni v průběhu měsíce května s účinností od 1. srpna 2024.

Mohlo by vás zajímat: Zahrádky slaví! Zámek už není na prodej a má šanci na nový život

Zdroj: Ladislava Sdrzallek