Uzavírky na Českolipsku stále komplikují život řidičům. Největší akcí je stavba mimoúrovňové křižovatky u Okrouhlé. Na místo nepřehledné a nevyhovující křižovatky vznikají dva malé kruhové objezdy, silnici čeká rozšíření a úprava parametrů. Práce zde mají skončit 31. října 2008.
Další omezení jsou u Svoru na silnici I/9, kde probíhá rekonstrukce mostu a doprava je řízena kyvadlově semafory. V Kunraticích u Cvikova na silnici I/13 bude do konce října také částečná uzavírka.

Zjišťovali jsme, co si o dopravních omezeních myslí motoristé. Profesionální řidič Lukáš Knapčík se domnívá, že uzavírek je mnoho a často ke konci roku. „Je toho hodně, kdo jezdí každý den, tak ví a raději volí různé objížďky, aby nečekal.“ Například při dopravním omezení mezi Cvikovem a Jablonným v Podještědí řidiči často volí cestu přes Kunratice.
„Většinou mě zaráží, že jeden dělá a pět se jich dívá, neměl by to někdo kontrolovat?“ ptá se Lukáš Knapčík.
Tomáš Gembec je podobného názoru. „Jezdím až z Prysku a tam je hned první omezení, další v Novém Boru, potom hned ve Cvikově. Proč se na frekventovaných silnicích nedělá i v noci, mě zaráží. Všechny stavby a silnice vůbec jsou předražené, takže platby za práci dělníků ve večerních hodinách by asi stavbu už moc nepodražilo,“ míní.

Také v České Lípě se budou muset řidiči vyrovnat s dopravním omezením. Právě zahájená rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulici Československé armády a nejbližším okolí bude dopravu komplikovat čtyři měsíce. „Na hlavní silnici, kterou používají zaměstnanci z firem v průmyslové zóně, se bude pracovat mimo dopravní špičku,“ ujistil místostarosta Jan Stejskal.
Podle tiskové mluvčí města Kateřiny Amrichové evidují dvě uzavírky. „Odbor dopravy v rámci svých kompetencí v současné době na silnicích III. třídy eviduje dvě uzavírky, a to v obci Valteřice a Kozly.“
Zdůrazňuje, že města se týkají pouze silnice třetích tříd. Ostatní podléhají krajskému úřadu.
Na otázku, proč se nepracuje na některých úsecích i do nočních hodin, odpovídá: „Otázka rozvrhu prací je vždy záležitostí konkrétního investora.“