Vánoční koncert Českolipského dětského sboru, který se uskuteční dnes od 18 hodin v kostele Narození Panny Marie v České Lípě, bude zároveň křtem již sedmého CD sboru. Tento nosič ponese název Svatá noc, Holy Night a jak již napovídá název, jedná se o ryze vánoční nahrávku.

Kromě světových koled v klavírní verzi zazní na albu premiéra písní a koled v úpravě Jiřího Temla pro dětská sóla, dětský sbor, orchestr a varhany. „Jedná se o cyklus ryze českých koled s orchestrem, které ještě nikdy nikdo nenahrál,“ říká sbormistr Petr Novák.

Jiří Teml se stane kmotrem nahrávky. Mezi pozvanými hosty je také například bývalý sbormistr Severáčku Lukáš Černý, který stál u zrodu sbormistrovské kariéry Petra Nováka, zakladatele a sbormistra českolipského dětského tělesa.

Koncert otevřou nejmladší děti Lístečku a následně sbor představí první polovinu skladeb z nového CD.  

Českolipský dětský sbor, který zaznamenává stále větší úspěchy, bude také hlavním hostem pátečního živého vysílání TV Nova v jeho ranní slavnostní snídani. Doma se sbor představí letos ještě jednou, a to na tradičním půlnočním zpívání v pondělí 24. prosince u stromu na náměstí T. G. Masaryka v České Lípě.

„Zpívat pro domácí publikum je pro sbor vždy tím největším dárkem a odměnou. Především úterním koncertem spojeným s křtem desky bychom rádi poděkovali za přízeň, podporu a společně oslavili narození Ježíše, třebaže o několik dní dříve,“ dodává sbormistr Petr Novák.