Šestatřicetiletý neurolog Ondřej Kočí z České Lípy se teď ale proslavil úplně jinak. V kalifornském Long Beach se s týmem českých lékařů stal během prvního červencového týdne mistrem světa ve fotbale.

Pro Kočího, který ve volném čase hraje za Dynamo Holany a nastupuje za futsalové F.A. Zole, to není první fotbalový úspěch. V reprezentačním týmu lékařů nastupuje už tři roky a doma má už dvě stříbrné medaile z předchozích světových šampionátů.

Letos lékařský tým dosáhl na titul nejvyšší. Tým se bez jediné porážky propracoval až do finále, kde zdolal Maďarsko na pokutové kopy. Předtím lékaři ve čtvrtfinále šťastně porazili silné Iry 1:0 a v semifinále vyřídili domácí Američany 4:1. Ve skupině Češi „přejeli" Katalánce, Švédy i Mexičany.

„Celé družstvo lékařů pod vedením trenéra a taky lékaře Adamce si zaslouží naši úctu. Hráli totiž v době své dovolené a letenky si hradili ze svých prostředků. Nejsou to žádné primadony," řekl k úspěchu otec českolipského lékaře František Kočí.

Šampionát lékařských týmů má své speciální regule: všichni bez výjimky musejí být lékaři (nepřípustní jsou např. zubaři) a na hřišti musí být po celé utkání dva hráči starší 35 let a dva starší 40 let.

V I.B třídě, do které letos Holany postoupily, tak bude od podzimu nastupovat mistr světa.

Tým se bez jediné porážky propracoval až do finále, kde zdolal Maďarsko na pokutové kopy.