Z pražské O2 Arény na českolipský zimní stadion. Tuhle cestu z největší haly v republice do arény okresního města absolvovalo dvaadvacet rolí namotaného speciálního florbalového povrchu. Hřiště, na kterém se ještě minulý týden v Praze hrálo Superfinále ženské i mužské extraligy, je od středy v České Lípě.

Sraz na náměstí

A večer ho už otestoval český národní tým. V černých sportovních soupravách se hráči domácí reprezentace kolem šesté hodiny scházeli v Lípě na náměstí. Stačilo jim ujít pár kroků z hotelu Morris, kde jsou ubytovaní. Pěšky pak společně vyrazili centrem města na první trénink ve Sportareálu.

Hřiště ve středu otestoval český národní tým.Hřiště si poprvé osahal také Radek Gwuźdź, odchovanec českolipského florbalu, který si o víkendu připíše premiérový start za národní tým (a právě v České Lípě!).

Mistři světa

Během čtvrtka dorazila na Českolipsko zbývající tři reprezentace. Švédové, největší favorité a nejlepší florbalový tým světa současnosti, bydlí na břehu Máchova jezera v hotelu Port v Doksech, Finové a Švýcaři se podělí o Parkhotel Morris v Novém Boru.

Českolipský Sportareál je už na největší sportovní akci v historii města připravený. Nemá sice pod střechou obří kostku jako pražská O2 Aréna, ale i na tohle organizátoři mysleli. Ve Sportareálu totiž nebude chybět obří velkoplošná obrazovka, která se vloni báječně osvědčila během Mistrovství světa ve florbalu žen v Ostravě.

Přenosové vozy

Přípravy a frmol zažilo ve čtvrtek také parkoviště za Sportareálem. „Vlevo u haly bude mít zázemí Česká televize a její přenosové vozy, na druhé straně budou parkovat týmové autobusy. A úplně vpravo u vjezdu na parkoviště od Kauflandu bude stát stage, na které bude probíhat program streetparty a sobotní koncert kapely Wohnout. okolo vyrostou stánky," popsal Štěpán Slaný, manažer domácího florbalového klubu a člen organizačního týmu EFT.

Vstupenky

Vstupenky na jednotlivé dny Tour jsou stále v prodeji. V pátek se začíná zápasem Finsko-Švýcarsko, od 19 hodin startuje bitva Česko-Švédsko. Ve Sportareálu se očekává návštěva až 1200 lidí. Jediné, co organizátorům dělá vrásky, je počasí. Jde o to, aby venkovní program se streetparty nezmokl. Snad se to podaří.

ČÍSLO DNE - 400Čtyři sta koblih dokázali za první den v úterý prodat hráčky FBC Česká Lípa v rámci charitativní akce Českolipská kobliha Jiříkovi. V rámci akce, která doprovází Euro Floorbal Tour v centru města a bude i na zimním stadionu, se prodávají koblihy (florbalově ozdobené) a část výtěžku z jejich prodeje (kobliha stojí 10 Kč, Jiříkovi půjde 6 Kč) půjde na léčbu pětiletého Jiříka Ullmana z České Lípy, který trpí vzácnou metabolickou chorobou „hyperinzulinismus".
Kde a kdy bude stánek stát:pátek - centrum - 13:00 - 15:00, zimní stadion 15:30 - 20:00
sobota - centrum - 9:00 - 12:00, zimní stadion 13:00 - 20:00