Čtvrtý den v porodnici se svou novorozenou dcerou Nelinkou už tráví desetinásobná maminka Jarmila Volfová z České Lípy. „Je mi tu smutno a stýská se mi po ostatních dětech," říká maminka, která neporodila ani jedna dvojčata, nebo trojčata.

Jak vysvětlila, prvního syna přivedla na svět hned po ukončení studia ještě před osmnáctými narozeninami a další děti přicházely do rozrůstající se rodiny přibližně v rozmezí dvou let po sobě. Příjemná, upravená blondýnka vysvětluje, že s takovým počtem dětí musí doma nezbytně fungovat řád a systém.

Uživit deset dětí v dnešní době není rozhodně lehké. „Musíme hodně počítat, ale nemyslím, že by děti strádaly," uvádí Jarmila Volfová. Vysvětlila také, že všechny její děti jsou hodné, starší pomáhají těm mladším a v tak početné domácnosti je i mnohem více legrace. Jarmiliny děti rozhodně nezaostávají ani ve škole. Nejstarší dva kluci studují gymnázium a nejstarší z děvčat letos nastoupila na Střední pedagogickou školu v Novém Boru. Ostatní děti navštěvují základní školu, nebo mateřinku.