Nahlášený případ sexuálního zneužívání nezletilého otřásá Kravařemi. Chlapec staršího školního věku obvinil svého otčíma ze zneužívání. Rodina měla původně trávit pohodovou čtrnáctidenní dovolenou u nevlastní babičky chlapce v Kravařích. Prázdninový pobyt se zvrtl ve čtvrtek, kdy se matka nezletilého obrátila s podezřením na jeho sexuální zneužívání na českolipskou policii.

Do Kravař kriminálka přijela ještě ten den a nevlastního otce zadržela. Babička je v šoku: „Přijela dvě policejní auta. Řekli mi, že syn měl zneužívat kluka. Taková ostuda.“ Žena je přesvědčená, že její syn, otčím chlapce, nic neprovedl. „Mohlo jít o pomstu. Den předtím měli spolu spor kvůli notebooku. Kluk chtěl jít na počítač, ale syn mu to nedovolil. Došlo mezi nimi ke konfliktu a syn mu dal pohlavek,“ říká nevlastní babička.

Ta se vzápětí svěřuje, že chlapec již jednou obvinil otčíma ze sexuálního obtěžování. „Bylo to před dvěma lety. S mým synem obvinil tehdy i švagra,“ ´popisuje babička. Její syn žil s matkou chlapce tři roky a podle jejího názoru se o rodinu vzorně staral. Jak dále sdělila, policie muže odvezla na obvodní oddělení do Žandova, kde by měl strávit dvacet čtyři hodin v cele předběžného zadržení.

„Mohu potvrdit, že v Kravařích prováděli českolipští kriminalisté běžné vyšetřovací úkony v rámci své činnost,“ sděluje Ivana Baláková, policejní mluvčí Policie ČR v České Lípě.

Otčím je v cele, aby neovlivňoval svědky

Podle velmi důvěryhodného zdroje, který zná podrobnosti případu, se dá očekávat, že chlapcovo obvinění je opodstatněné. „Nevlastní otec je umístěn v cele předběžného zadržení v České Lípě. Byl zadržen, aby nemohl nikoho ovlivňovat. Je třeba vyslechnout svědky a shromáždit důkazy. Budou následovat odborné expertízy, psychologická a lékařská vyšetření,“ říká zdroj.

Ten zároveň potvrzuje, že případ nahlásila chlapcova matka, která si okamžitě sbalila tašky a z Kravař odjela. Navíc je podle něj případ brán velice vážně. Policisté vědí i o předchozím obvinění. „Pokud policie přistoupila k okamžitému zadržení, tak se domnívám, že k tomu musí mít velmi pádné důkazy,“ sděluje muž, který má dlouholeté zkušenosti s postupem kriminální policie v podobných případech.

„Jsme z toho v šoku. Je to pro nás velmi čerstvá informace. Nechci se k tomu vyjadřovat, dokud nebudou známy bližší okolnosti celého případu,“ říká kravařský starosta Vít Vomáčka.