Od začátku sezony si tak nemoc vyžádala šest životů. Nemocnost v kraji se sice tento týden dostala pod epidemiologický práh, je ale vysoko nad republikovým průměrem.„Stále proto doporučujeme, aby lidé zvážili návštěvy ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb z důvodu možnosti ohrožení oslabených pacientů či klientů," uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová. V žádné nemocnici v kraji ale neplatí zákaz návštěv.

Počet nemocných chřipkou a dalšími akutními respiračními chorobami v tomto týdnu klesl o 16,9 procenta na 1493 případů na 100 tisíc obyvatel. „Nejvíce nemocných je na Liberecku a mezi dětmi do pěti let," upřesnila Balašová. Celostátní průměr klesl o 1,3 procenta na 1281 případů na 100 tisíc obyvatel.

Za poslední týden přibylo v kraji 11 laboratorně potvrzených případů chřipky. Od začátku chřipkové sezony tak v kraji hygienici zjistili 131 případů chřipky typu A a 31 typu B. Kvůli chřipce muselo být v týdnu hospitalizováno deset lidí, u dvou mělo onemocnění závažný průběh.(čtk)