Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chybějí jim peníze

Doksy - Chodit po nově opravených chodnících či navštěvovat filmy ve zmodernizovaném kině budou moci příští rok lidé v Doksech.

8.12.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

S vyššími výdaji a nižšími příjmy počítají v Doksech ve schváleném rozpočtu na příští rok.

Chybějící peníze vezmou z fondů města.V roce 2012 plánuje zdejší radnice ještě například zrekonstruovat kanalizaci na Borném a zdravotní středisko, realizovat další etapu obnovy sídliště Pražská či pořídit kamerový systém města. Vyplývá to ze schváleného rozpočtu, který zastupitelé odklepli na začátku prosince. Město bude pro příští rok hospodařit se zhruba osmdesáti miliony korun. Po mnoha letech ale bude položka výdajů přesahovat příjmy.

Jsou v mínusu

„Rozpočet jsme sestavili jako schodkový. Příjmy činí po konsolidaci sedmdesát sedm milionů sto šedesát tisíc korun, výdaje pak sedmdesát sedm milionů sedm set čtyřicet tisíc. Příjmy jsou tak zhruba o půl milionu nižší než výdaje. Město ale disponuje volnými prostředky, které na krytí rozdílu použijeme,“ řekla Eliška Pavinská, vedoucí finančního odboru na městském úřadě v Doksech. Ta zároveň upozorňuje, že město rozhodně není ve špatné finanční situaci a nemusí si na krytí výdajů půjčovat.

Hodně rozhazují

„Nepamatuji si, že bychom kdy schvalovali schodkový rozpočet. Za dob starostování Zdeňka Krenického jsme vždy měli rozpočet vyrovnaný. Myslím, že město hodně rozhazuje, půjčuje například hodně peněz nejrůznějším spolkům, které poté mají problém peníze vrátit,“ myslí si však dokská zastupitelka Růžena Buriancová. I Eliška Pavinská nakonec připustila, že do fondů města se sahá vždy až v nejkrajnějších případech, kdy nezbývá jiná možnost.

Chybějící peníze chce město do rozpočtu pro příští rok nalít z fondu rozvoje bydlení.
Méně peněz přiteče do městské kasy zejména kvůli škrtům v příspěvku na provoz městského úřadu. Ten souvisí s převodem agendy některých sociálních dávek na úřady práce. Proto se vedení mnoha měst a obcí rozhodlo některé pracovníky úřadu propustit. A nejinak tomu bude na městském úřadě v Doksech.

Bývalý starosta Doks Zdeněk Krenický však v souvislosti s tím podotkl, že v rozpočtu na příští rok figuruje stále stejná částka na platy zaměstnanců úřadu jako v letošním roce.
„Je pravda, že jsem musela několik pracovníků propustit, ale nechci jejich místa rovnou zrušit. Jeden pracovník, který na sociálním odboru zbyl, asi nezvládne obhospodařit celou spádovou oblast Doks. Musím být tedy schopná místo operativně obsadit,“ odvětila tajemnice dokského úřadu Petra Musilová.
V reakci na to se však Krenický podivil, že je zdejší tajemnice snad jediná, kterou zná, jenž zvolila tento postup. Na to se tajemnice zastal místostarosta Doks Karel Kapoun. „Zatím stále není zcela jasné, jak bude celý systém po novém roce fungovat. Mělo by se to zatím nechat tak, jak to je,” doplnil Kapoun.

Autor: Kristýna BROŽOVÁ

8.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Skalice - Rovensko 3:1 (2:0).

Skalice potvrdila první místo

Sněmovna. Ilustrační foto.

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Nechci vládnout s bývalým agentem StB a podvodníkem. Svoboda rezignoval

Liberec - Volby v Libereckém kraji přišly o výraznou osobnost. Druhého místa na kandidátce KDU-ČSL se v úterý vzdal Kamil Jan Svoboda. Zároveň rezignoval na funkce předsedy městského výboru KDU-ČSL v Liberci a člena Krajského výboru KDU-ČSL v Libereckém kraji.

Českolipský divadelní podzim skončil opět premiérou

Česká Lípa - Výzev se českolipský Divadelní klub Jirásek nebojí.

Dubá bude vlastnit opravenou silnici

Dubá – Silnice I/9 protínající Dubou bude nově patřit městu a kraji. Stane se tak po opravách, které začaly minulý týden.

Doksy vyhrály už pátý zápas v krajském přeboru po sobě

Doksy - Tým Michaela Šimka poskočil v tabulce na solidní čtvrtou příčku

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení