Liberecký kraj se spojil s Citibank a společně připravují projekt Citi Life Opuscard.

„Rada Libereckého kraje schválila už loni v květnu strategii rozvoje systému Opuscard pro období 2010 až 2012. Jedním z bodů bylo také rozšíření karty Opuscard o platební funkce formou spolupráce se silným bankovním partnerem,“ řekl náměstek libereckého hejtmana pro dopravu Martin Sepp.

Po delším hledání v bankovním sektoru se podle něj podařilo dohodnout s Citibank, která akceptuje podmínky projektu a respektuje exkluzivitu systému Opuscard.

Krajská čipová karta Opuscard je spojena s integrovaným systémem regionální dopravy, který kraj zavedl v polovině roku 2009. Od té doby už bylo v kraji vydáno 160 tisíc karet, ve veřejné dopravě ji denně využije na 60 tisíc lidí. Karta slouží k nahrání předplatného, ale i k placení jednotlivého jízdného. Cestování s ní je levnější než s papírovými jízdenkami, které od letošního roku zdražily v průměru zhruba o desetinu. Senioři nad 70 let mohou s kartou cestovat zdarma.

Anonymní čipovou kartu Opuscard lze až do konce června koupit za poloviční akční cenu, tedy za 50 korun, a to na každém kontaktním místě. Konkrétně v České Lípě je na Tržním náměstí. Zájemci ji dostanou na počkání a nemusí uvádět osobní údaje a ani nepotřebují fotografii.

Opuscard bylo zatím možné využít jen ve veřejné dopravě, její držitelé mohli získat i různé slevy.

Kartu využívají zaměstnavatelé i některé školy, jako čtenářský průkaz ji akceptuje krajská knihovna. Nová karta Citi Life Opuscard by měla podle Langera to vše propojit s univerzálností platební karty, bonusy kreditní karty včetně odměn z každého nákupu a bezúročného období.

(s využitím ČTK)