Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Namísto dvou křižovatek vznikne jedna okružní

Česká Lípa - Zlepšení dopravního řešení má přinést stavba nové okružní křižovatky v ulici Roháče z Dubé. Namísto dvou křižovatek tu vznikne jeden kruhový objezd.

9.7.2009
SDÍLEJ:

Česká Lípa - letecký pohled.Foto: Deník

„Nová křižovatka propojí tři ulice - Havlíčkovu, Roháče z Dubé a Českokamenickou a bude mít celkem čtyři výjezdy, po jednom do Havlíčkovy a Českokamenické a dva do Roháče z Dubé,“ popsal místostarosta Jan Stejskal. Okružní křižovatka nahradí dvě stávající křížení ulic, čímž se zjednoduší poměrně komplikované dopravní řešení pro vozidla jedoucí jak na Horní Libchavu či Slovanku, tak na Sever a do centra města.

Přibudou i chodníky, aby bylo místo lépe přístupné také pro pěší, neboť součástí této přestavby bude rovněž nová autobusová zastávka pro městskou hromadnou dopravu, která bude vybudována v obou směrech na nově řešeném výjezdu do Českokamenické. Díky tomu tak bude hromadnou dopravou obslouženo i toto území, kde doposud žádná autobusová zastávka není.

Současné parkoviště bude zrušeno a vznikne tu nová parkovací plocha pro osmadvacet osobních automobilů. Úprav se dočkají i přechody pro chodce a zelené plochy. Jak upřesňuje Petr Tadlík, vedoucí investičního oddělení na odboru rozvoje, majetku a investic, prakticky celé území bude dispozičně přebudováno: „Okružní křižovatka je naprojektována do jižní části, zatímco v místech dnešního výjezdu do Českokamenické by mělo vzniknout parkoviště.“

„Proměnou projde území od výjezdu z Havlíčkovy ulice až po židovský hřbitov,“ shrnula starostka Hana Moudrá. Budou se zde proto provádět i přeložky kanalizace, vodovodu a plynovodu, aby jejich vedení odpovídalo novému komunikačnímu řešení.

Odhadované náklady na celou stavbu jsou vyčísleny na 26 milionů korun a v současné době vrcholí stavební řízení. „Stavbu bychom rádi zahájili na podzim letošního roku,“ upřesňuje Jan Stejskal stupeň připravenosti této investice, kterou by chtělo město dokončit do poloviny příštího roku.

Autor: Eva Vlastníková

9.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení