Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Dubici mají být dva bazény

Česká Lípa - Město připravuje celkovou rekonstrukci koupaliště, které je několik let mimo provoz a lidé se tu nesmějí koupat.

1.4.2009 2
SDÍLEJ:

Studie řešení areálu dubického koupaliště. Foto: MěÚ česká Lípa

Občané města se již několik let ptají, kdy se budou moci koupat v dubickém koupališti. Doposud proběhlo několik pokusů, jak vyčistit vodu v této nádrži, ale byly neúspěšné. Hygienici zde pravidelně každý rok zakážou koupání kvůli nadměrnému výskytu toxických sinic.

Studii řešení areálu dubického koupaliště představil místostarosta Jan Stejskal. V místě, kde je nyní zázemí z buněk, má vzniknout venkovní bazén s brouzdalištěm. „Probíhá projednání projektové dokumentace pro územní řízení,“ upřesnil Jan Stejskal s tím, že předběžný odhad nákladů rekonstrukce celého areálu je padesát milionů korun. „Podrobný rozpis nákladů bude obsažen v dalším stupni projektové dokumentace. Prostředky na rekonstrukci v rozpočtu nemáme, proto budeme žádat o dotace z Evropského fondu,“ uvedl místostarosta.

Jednou z možných komplikací stavby je nedostatečná kapacita přípojek vody a elektrické energie. „Požádali jsme Severočeskou vodárenskou společnost o spoluúčast na posílení přípojky vodovodu. Při napouštění bazénu by se znatelně snížil tlak vody pro okolní objekty,“ uvedl Jan Stejskal.

Dagmar Haltmarová, tisková mluvčí SVS potvrdila, že kapacita stávajícího vodovodu v Dubici je dostatečná, město požádalo o posílení právě v souvislosti s koupalištěm. „Nyní se s konkrétní situací v Dubici seznamujeme,“ uvedla mluvčí SVS s tím, že hlavní investiční prioritou společnosti je zásobování obyvatel pitnou vodou, odvádění a čištění odpadních vod.

Před nedávnem v Dubici skončila rekonstrukce kanalizace. Kvůli koupališti by se tu mělo začít kopat znovu. „Snažíme se práce na našich vodárenských sítích maximálně koordinovat, tj. vodovod i kanalizaci rekonstruovat souběžně, abychom ušetřili finanční prostředky a obyvatele co nejméně zatížili stavebním ruchem a dopravním omezením. Ne vždy se to podaří, z různých důvodů leckdy mimo naši působnost,“ konstatovala Dagmar Haltmarová.

Podle projektu, který zpracovala společnost BFB studio s.r.o. Praha, bude odstraněné stávající zázemí koupaliště z typových buněk a v těchto místech vyroste venkovní bazén s brouzdalištěm. Zázemí mu budou tvořit šatny, sociální zařízení, stanoviště plavčíka a úpravna vody. Venkovní bazén budou vyhřívat sluneční kolektory umístěné na střeše šaten.

„Výstavba bude rozdělená na tři etapy podle financí, které budou k dispozici. Se zahájením stavby počítáme v roce 2010,“ doplnil Jan Stejskal.
Stavbu nových bazénů v areálu koupaliště v Dubici musí ještě posvětit českolipští zastupitelé. To, jak by mohlo vypadat dubické koupaliště, vidíte na zobrazení, které vytvořili projektanti.

Autor: Eva Vlastníková

1.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení