Závod milionářů v luxusních vozech pod názvem Diamond race 2008 odstartoval ve čtvrtek v Praze, a to v normálním provozu. Vozy za miliony korun se dva dny řítily velkou rychlostí po českých, slovenských i maďarských silnicích a už dnes jsou zpět na území České republiky. Dvoudenní rychlou jízdou nabuzení závodníci se dnes po poledni dostanou také na Českolipsko, kde si pro své finální řádění za volantem pronajali autodrom v Sosnové. Zde nikoho ohrožovat nebudou a je jen na nich, zda se v kokpitech luxusních aut chtějí zabít. Avšak i sem se nějak dopravit musí. Stejně jako celou trasu jela auta po normálních silnicích a dálnicích a často velmi výrazně překračovala povolenou rychlost a dopouštěla se i jiných závažných prohřešků proti pravidlům silničního provozu, i sem přijedou po vlastní ose v běžném provozu.

Stejně jako na celé trase závodu je však i zde očekává policie. „O závodě víme. Přijmeme opatření, která povedou k dodržování pravidel silničního provozu a k zabezpečení bezpečnosti silničního provozu pro všechny jeho účastníky,“ sdělila mluvčí českolipské policie Ivana Baláková, ale konkrétní opatření neprozradila. Dá se však očekávat, že policejní hlídky vybavené radarem na měření rychlosti budou stát na všech příjezdových komunikacích směrem do Sosnové, stejně jako tomu bývá například v době konání velkého srazu tuningových automobilů Mimoňské války na hradčanském letišti.

Kdo by se chtěl na rychlé luxusní vozy na autodromu v Sosnové podívat, má smůlu. Akce není určena pro veřejnost. „Je to stejné, jako když si nějaká firma pronajme závodní dráhu na firemní akci. Pořádání akce je na lidech, kteří si dráhu pronajali a podle mých informací nic velkého pro veřejnost neplánují,“ sdělil Deníku jeden z vedoucích zaměstnanců autodromu v Sosnové.