S teplým počasím je spojeno nebezpečí přehřátí organismu. Podle lékařů je právě v létě nezbytné dodržovat pitný režim. Deník zjišťoval, jak se o své zaměstnance starají firmy na Českolipsku.
Většina zaměstnavatelů dbá o to, aby jejich pracovníci měli dostatek nápojů.
„V budově je umístěna vzduchotechnika, sodový bar, zajišťujeme pravidelný pitný režim, k dispozici je po celý den i přes noc zakoupení nápojů v kantýně,“ odpověděla na dotaz Deníku Jitka Kubátová z Jizerských Pekáren.


„Zajišťujeme pravidelný pitný režim a k dispozici máme iontové nápoje, v budově jsou umístěny v kancelářích větráky a nedávno proběhla na celé budově montáž ochranných protisolárních folií,“ popsala Iva Jagerská ze společnosti Ewals Cargo Care s. r. o.
Simona Drábová pak prozradila, že zaměstnanci Varty Baterie mají taktéž zajištěný pitný režim a pracují v budově s klimatizací.
„Zaměstnancům zajišťujeme pitný režim a v zasedacích místnostech je zavedena klimatizace,“ řekl Jiří Berka z firmy SaM silnice a mosty a. s.
„Poskytujeme iontové nápoje, vitamínové a minerální doplňky stravy, přidáváme zaměstnancům přestávky, zajišťujeme pitný režim. V budově jsou umístěny ventilátory a chladicí zařízení,“ popsala Marie Jandačová opatření, která využívají zaměstnanci Fehreru Bohemia s.r.o.
Nařízení vlády, které stanoví podmínky ochrany zdraví zaměstnanců při práci, říká, že nápoj chránící před zátěží teplem musí obsahovat nejméně 70 % tekutin a minerálních látek ztracených z organizmu za osmihodinovou směnu potem a dýcháním a nesmí obsahovat alkohol.


Teplé počasí již zaregistrovali také pracovníci Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.
„V celém kraji vyjíždíme zhruba dvěstěkrát za den. Nedá se tedy hovořit o nárůstu počtu případů, je ale pravda, že se ve struktuře výjezdů současné počasí a nástup prázdnin odráží poměrně výrazně,“ poznamenala tisková mluvčí záchranné služby Kristýna Fejfarová.