Systém stírá rozdíly mezi dopravními prostředky, na jedinou jízdenku mohou cestující jezdit vlakem, linkovým autobusem či spojem městské dopravy.
„Městská autobusová doprava v České Lípě je poslední, která do systému není zapojena. Jízdenka platí v městské hromadné dopravě v Liberci i Jablonci nad Nisou,“ podotýká starostka města Hana Moudrá. Jízdenka Libnet by v autobusech českolipské MAD měla začít fungovat od 1. ledna příštího roku.
Nabízí pohodlné cestování po Euroregionu Nisa
Kromě Českých drah a autobusových dopravců v Libereckém kraji systém umožňuje pohodlné cestování mezi vybranými městy v Sasku a Polsku. „Jízdenka platí i na území německých okresů Bautzen, Görlitz, Löbau-Zittau a Niederschlesien-Oberlausitz. Jízdenky jsou rovněž uznávány ve vybraných autobusových spojích dopravce PKS Zgorzelec na území Polska,“ dodává Vít Horáček, správce silniční dopravy Městského úřadu v České Lípě.
Den cestování s jízdenkou Libnet, na kterou může cestovat dospělý s dítětem do patnácti let nebo dvě děti do patnácti let, stojí 130 korun. Pětičlenná skupina pak zaplatí dvojnásobek. České dráhy navíc prodávají jízdenky RegioNetLibnet za 160 korun, které lze využít i pro jednu jízdu tam a zpět na lanové dráze na Ještěd. V nabídce jsou i speciální jízdenky pro přepravu jízdních kol. Koupit se Libnet dá na nádražích ČD a u autobusových přepravců.