„Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa se zařízení rozhodla zakoupit do svého vlastnictví. Především na základě pozitivní odezvy od klientů, kteří na jaře 2008 absolvovali léčbu rázovou vlnou na rehabilitačním oddělení na vypůjčeném přístroji,“ uvedl tiskový mluvčí nemocnice Petr Pokorný.
Nový přístroj se vyznačuje velmi přesnými balistickými komponenty v aplikátoru generujícím rázové vlny. Vlna je hlavicí aplikátoru přenášena do tkáně, kde působí až do hloubky čtyř centimetrů. Vhodná je k ošetření poškozených úponů šlach, ošetření měkkých tkání v blízkosti kosti, ošetření bolestivých zánětů. Účinnost je podle zkušeností a studií, které proběhly v Německu a Švýcarsku kolem 95%.
„Tento výkon nehradí zdravotní pojišťovny a jedna aplikace stojí 400 Kč. Platbu budou vybírat hlavní pokladny ve II. patře budovy polikliniky,“ upozornil tiskový mluvčí. Doporučený počet aplikací je uváděn dle diagnózy, zpravidla od tří do šesti. Pacienti se mohou objednávat již nyní na telefonu 487 954 650, nebo v evidenci rehabilitačního oddělení.