VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Okolí městského parku se stává nebezpečným

Česká Lípa - Státní policie i městští strážníci tu proto posilují hlídky.

10.5.2008 4
SDÍLEJ:

Městský park v České Lípě.Foto: archiv

Městský park a jeho okolí se stává nebezpečným místem. Během jednoho měsíce tu došlo ke třem přepadením. Zatím poslední se odehrálo v pondělí 5. května.


Stále stejný scénář
Připomeňme, že v pondělí brzy ráno při cestě do práce čtyřicetiletá žena z České Lípy procházela ulicí Roháče z Dubé. Zde si ji vyhlédl zatím neznámý mladík, který přiběhl, vytrhl jí z ruky kabelku a utekl do parku. Okradená žena přišla společně s kabelkou o svoje osobní doklady, mobilní telefon a pět platebních karet. Škodu vyčíslila na necelých šest tisíc korun.
„Hovořil jsem se dvěma přepadenými ženami a dá se říci, že scénář útoku je vždy stejný. Je možné, že jde o téhož pachatele, snad narkomana nebo patologického hráče, který si tak opatřuje peníze na své závislosti. Pak je akutní nebezpečí, že útoky budou pokračovat,“ podotýká Miroslav Hudec, člen městské komise prevence kriminality.
„O těchto přepadeních informaci nemáme. Státní policie nemá za povinnost nám zasílat statistiky trestných činů,“ předeslal zástupce ředitele Městské policie Česká Lípa Antonín Doležal.


Městská policie posílila hlídky
„Oblast v posledním měsíci kontrolujeme častěji v souvislosti s posílením hlídek na sídlišti Sever. Parkem a přes Střelnici projíždějí denní i noční služby a navíc tudy prochází i pěší hlídky minimálně šestkrát denně,“ pokračuje Antonín Doležal.
Městský park také kontroluje hlídač. „Ten ale pracuje čtyři hodiny denně a má na starosti ještě hřbitov a hřiště na Špičáku. Občas přivolá hlídku městských strážníků, když vidí, že se něco děje,“ dodává zástupce ředitele MP.


Tři loupežná přepadení
Vedoucí Obvodního oddělení Policie ČR v České Lípě npor. Petr Marek upřesňuje, že se letošní tři loupežná přepadení stala v lokalitě sídliště Sever a Střelnice, tedy nikoliv přímo v areálu českolipského městského parku.
Velitel služby pořádkové a železniční policie při OŘ PČR v České Lípě mjr. Vladimír Tomíček k problematice dále uvedl, že policisté na nárůst pouliční kriminality reagovali zvýšeným výkonem služby, a to zejména u pěších hlídek. „Toto opatření Policie ČR dosud trvá.“
„Kvůli zlepšení bezpečnosti bude zřejmě třeba uvažovat i o umístění bezpečnostních kamer. Rozhodně někde mezi restaurací Střelnice a starým židovským hřbitovem, už kvůli prevenci vandalismu, ke kterému na této frekventované pěší trase občas dochází, zejména když se opilci vracejí z hospod a barů, a pak na hlavních vstupech do parku a v jeho centrální části. Bude to sice dosti drahá záležitost, ale na bezpečí občanů bychom šetřit neměli,“ dodává Miroslav Hudec.

Autor: Eva Vlastníková

Cítíte se v České Lípě bezpečně?

ANO

11 %

NE

89 %

Hlasovalo: 57

Anketa byla ukončena

10.5.2008 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V českolipském muzeu se v pátek křtila Zlatá kniha českých pohádek.
9

OBRAZEM: Novou knihu pohádek pokřtila herečka Sandra Nováková

Českolipský deník.

KRÁTCE: Řidič nadýchal 2,5 promile. Nové hřiště se těší oblibě

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 42. týdne 2017

Česká Lípa - Miminka narozená v uplynulém týdnu. K blahopřání všem šťastným rodičům se připojuje i redakce českolipského Deníku.

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Liberecký kraj – Tři současní poslanci skončí. U Starostů i Pirátů zamíchalo pořadím kroužkování. Atmosféru  ve volebních štábech i reakce krajských lídrů shrnují  slova: Radost, obavy a  zklamání.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Českolipsko, Liberecký kraj - Některé z plánovaných změn jízdních řádů vlaků a autobusů se setkaly s kritikou. Dotknou se i oblíbených turistických destinací.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

Česká Lípa /ROZHOVOR/ - Novinkou letošního ročníku MHF Lípa Musica je umělecká garance.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení