Žaloba ho vinila z pokusu o vraždu a také z nedovoleného ozbrojování. V únoru loňského roku několikrát vystřelil na dva policisty. Vrchní soud tak potvrdil rozhodnutí první instance, kterou byl Krajský soud v Českých Budějovicích, a poslal muže do vězení.

Podprůměrně inteligentní asociál

Ulče soudní znalci ohodnotili jako podprůměrně inteligentního asociála. Muž s IQ 76 žil jako poustevník v lese. Jeho příbytkem byla zemljanka a živil se upytlačenou zvěří.

V minulosti byl již několikrát soudně trestán za majetkovou trestnou činnost. Naposledy byl odsouzen za poškozování cizí věci. Do vězení však nenastoupil a bylo po něm vyhlášeno celostátní pátrání.

Když ho vloni v únoru vypátrala policejní hlídka a hodlala ho zatknout, pronásledovaný Ulč po policistech několikrát vystřelil podomácku vyrobenou zbraní. Odsouzený měl podle obžaloby rozhodně v úmyslu zabíjet, protože podle svědectví mířil přímo na policisty. K tragédii nedošlo jenom proto, že se mu náboje zasekly ve zbrani.

Soud se k této verzi přiklonil, a odmítl tak tvrzení obhajoby, která naopak uváděla, že Ulč chtěl policisty střelbou pouze postrašit.