Byl to zcela určitě chvályhodný záměr, avšak na špatném místě. Tato ulice je totiž jedním z mála míst na sídlišti, kde je parkovacích míst dostatek.
U nedalekého supermarketu je tolik volných míst na parkování, že vedení společnosti Lidl místní obyvatele nechává na svém parkovišti stát bez povšimnutí. A proč by také ne? Jsou to přece oni, kdo k nim chodí nakupovat, a není proto důvod jim zakazovat parkování. Navíc zde nikomu nepřekážejí a pro další zákazníky zůstává místa také dost.
I přesto město vybudovalo nové parkoviště. Jako důvod uvádí, že parkoviště u obchodu je soukromé. „Parkoviště u Lidlu nepatří městu. Je to jen dobrá vůle vedení společnosti, že nechává obyvatele okolních domů na svém parkovišti stát,“ řekl už před časem místostarosta města Jan Stejskal.
Vedení supermarketu se nikdo ani nezeptal, zda se jim parkování obyvatel sídliště na jejich parkovišti líbí, nebo zda ho budou chtít v budoucnu zakázat. Přesto město utratilo miliony za výstavbu parkovací plochy, kterou nikdo nevyužívá.
Tyto zbytečně utracené miliony pak budou chybět na řešení parkování v jiných místech České Lípy, kde jich je oproti této ulici katastrofální nedostatek.
Jednou takovou oblastí je například Pražská ulice na sídlišti Lada, kde místo, aby město nechalo zpevnit svah a ulici na svahu rozšířit, tak zde nechalo umístit zákazy zastavení. Rozšíření silnice a dokonce výstavby celého nového parkoviště se dočkali na místě, kde to vůbec nepotřebují.
„Budeme rádi, když se na hledání řešení budou podílet i sami obyvatelé dotčené ulice,“ vzkázala radnice lidem z Lad.
Kdyby totéž vzkázala lidem ze Špičáku před zahájením výstavby nesmyslného parkoviště, tak by se od lidí zcela jistě dozvěděla, že tato nově vybudovaná parkovací plocha je skutečně k ničemu a její výstavbou jen zbytečně ukrojí kus vzácného zeleného místa na sídlišti.