VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba šaten u Sportareálu se prodraží o miliony

Česká Lípa - Důvodem je podle Jana Stejskala chyba v projektové dokumentaci.

30.12.2008 13
SDÍLEJ:

Budova šaten u Sportareálu bude stát téměř dvacet osm milionů. Foto: Deník/Petra Hámová

Přístavba šaten u zrekonstruovaného Sportareálu se prodraží o téměř čtyři miliony korun. Kvůli změně projektu se prodlouží i termín dodání. Na důvody zdražení této investice jsme se zeptali místostarosty Jana Stejskala. „V průběhu kopání základů se zjistilo, že objekt šaten je nutné zúžit a navíc je potřeba prohloubit základy. Projektant musel ale nejprve přepracovat dokumentaci, čímž se doba výstavby prodloužila,“ vysvětluje Jan Stejskal.

Další příčinou zdržení a zdražení byly potíže s napojením na inženýrské sítě. „Ve Sportareálu sice jsou nové přípojky, ale šatny měly být napojené na stávající. V průběhu prací se zjistilo, že jsou nevyhovující, a proto bylo nutné vybudovat nové šachty a přívody,“ řekl místostarosta.

Dodal, že město uplatňuje sankce vůči architektovi a bude je uplatňovat i vůči technickému dozoru. Přesto ale město zaplatí za stavbu šaten víc. „Čtyři měsíce jsme vedli jednání s architektem Buchtou, vše se točilo kolem navýšení peněz. Částka, o kterou se cena šaten zvýší, je kompromisem. Jednoznačně šlo o chybu architekta, který špatně zjistil, jaké je pod objektem podloží,“ pokračuje Jan Stejskal.

„V souladu se zákonem o veřejných zakázkách proběhlo jednací řízení bez uveřejnění se stávajícím dodavatelem stavby o dodatečných stavebních pracích, které dodavatel firma CL-EVANS s.r.o. Česká Lípa ocenil na 3,97 milionů,“ uvedla mluvčí úřadu Kateřina Amrichová. Dodala, že v důsledku dodatečných stavebních prací, které mnohdy nahradily původně plánované práce na stavbě, vznikly na druhé straně úspory nákladů na nerealizovaných pracích v hodnotě 660 tis. Kč.

Výsledkem jednání je tak navrhovaný dodatek ke smlouvě o dílo, který mění původní cenu díla na 27,6 mil. Kč včetně DPH a prodlužuje dobu dodání díla v souvislosti s dodatečnými stavebními pracemi o třicet dní. Předpoklad dokončení stavby je tedy nově 20. května 2009. „V této souvislosti je třeba připomenout, že v posledních dnech obdrželo město Česká Lípa informaci, že mu byla Evropskou investiční bankou přislíbena dotace ve výši cca 3,3 milionů, které bude možné použít na dofinancování přístavby šaten,“ doplnila mluvčí.

Autor: Eva Vlastníková

30.12.2008 VSTUP DO DISKUSE 13
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení