Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Teplo od příštího roku nezdraží v Lípě ani v Boru

Českolipsko - V Novém Boru budou lidé platit stejně jako letos, v České Lípě dokonce o trochu méně.

18.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Teplo ve dvou největších městech Českolipska od 1. ledna 2009 nepodraží. V České Lípě společnost Českolipská teplárenská zlevní jeden gigajoule o zhruba deset korun, v Novém Boru zůstává cena gigajoule stejná. „Cena za teplo v České Lípě bude od 1. ledna pro domácnosti nižší zhruba o deset korun za gigajoule. Českolipská teplárenská tedy následuje ostatní společnosti ve skupině MVV Energie CZ a své ceny upravuje. K podobné úpravě směrem dolu dochází také například v Teplárně Liberec,“ potvrdil mluvčí teplárenské společnosti Jan Piskáček.

Ceny za teplo a teplou vodu měřené v domovních předávacích stanicích činí podle současného ceníku platného od srpna letošního roku 602,60 Kč/GJ, od ledna bude tato cena 593,80 Kč/GJ (bez DPH).

V Novém Boru cenu zachovají

Pro uživatele bytů a majitele dalších objektů napojených na centrální kotelnu v Novém Boru přichází v závěru roku jedna příznivá zpráva. „Cena tepla se v příštím roce nezmění,“ tvrdí jednatel společnosti Teplo s. r. o. Nový Bor Milan Přívratský a upřesňuje: „Od druhého pololetí letošního roku platí odběratelé tepla 619 korun (včetně DPH) za 1GJ a tato cena bude platit také pro rok 2009. K poslednímu navýšení ceny tepla nás vedly stoupající ceny zemního plynu a klesající počet odběratelů. Ten se ale prakticky ustálil.“

Na centrální kotelnu je napojena přibližně polovina domácností a téměř všechny velké objekty patřící městu. Čtyři kotelny provozuje společnost Teplo s. r. o. Nový Bor. Město v roli jejího stoprocentního vlastníka schvaluje také plán oprav a investic. Letos vložil vlastník do majetku spravovaného Teplem 5 milionů korun, a to do rekonstrukce výměníkových stanic na sídlišti Rumburských hrdinů.

„Jestliže bude město investovat do centrální kotelny, měli bychom jít cestou diverzifikace paliv a koupit kotel na směsné spalování slámy, štěpky a uhlí. Investice ve výši zhruba 20 milionů korun by se mohla městu vrátit do pěti let,“ odhadoval před půl rokem Milan Přívratský. V návrhu rozpočtu na příští rok se počítá s tím, že město bude do majetku pronajatého společností Teplo s. r. o. investovat 6,5 milionů korun.

„Ustupujete od strategického plánu, který spočívá v diverzifikace paliv? Bude Teplo i nadále využívat kotel na spalování biomasy (v případě Nového Boru slámy), který podle vašich předchozích vyjádření produkuje 20 procent z celkového objemu tepla a přináší prokazatelné úspory?“ ptáme se jednatele společnosti.

„Od plánu neustupujeme, ale jde o střednědobý záměr. Vzhledem k tomu, že se výrazně mění ceny jednotlivých paliv, je třeba investici do koupě kotle na směsná paliva znovu vyhodnotit a teprve poté předložit návrh zastupitelstvu,“ dovídáme se. „Cenu tepla bude i v příštím roce ovlivňovat spalování slámy. Máme ji na celou topnou sezonu zajištěnou tak, aby byl kotel na spalování biomasy maximálně využitý,“ uvedl Milan Přívratský.

Autor: Eva Vlastníková

18.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení