VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česká Lípa prohrála soud

Česká Lípa - Krajský soud potvrdil předchozí výrok okresního soudu, že výpověď smlouvy firmě Remondis je neplatná.

12.5.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Výpověď smlouvy na zajištění úklidu a zimní údržby komunikací, kterou město Česká Lípa dalo firmě Remondis, je neplatná. Rozhodl tak v odvolacím řízení krajský soud. Rozsudek zatím není pravomocný.
„Je to tak,“ potvrdil informaci o výsledku jednání krajského soudu vedoucí pobočky firmy Remondis v České Lípě Vladimír Kudelka. „Další vyjádření nebudeme dávat, rozhodnutí soudu zatím nenabylo právní moci,“ dodal.
O neplatnosti výpovědi z března 2006 již rozhodl Okresní soud v České Lípě. Město se proti jeho rozhodnutí odvolalo. Nyní názor okresního soudu potvrdil i soud krajský.
Městský úřad nejprve čtyřikrát pokutoval firmu Remondis. Dvakrát za nedodržení pořadí důležitosti uklízených komunikací, dvakrát za to, že odklízela sníh z ulic, které na seznamu vůbec nebyly. Na základě pokut následovala výpověď smlouvy. Firma Remondis pokuty i výpověď odmítla, ale radnice na nich trvala. Firma se proto obrátila na soud.
Úklid města zajišťuje od dubna 2007 firma AVE CZ Odpadové hospodářství Praha. Ta ale neví, jak dlouho bude službu České Lípě poskytovat. „Součástí smlouvy je ustanovení, že v případě neúspěchu v soudním sporu s předešlou firmou, která úklid komunikací ve městě vykonávala, může město od nové smlouvy odstoupit.“ Úklid by zajišťovala znovu firma Remondis,“ uvedla již dříve starostka Hana Moudrá.
Město změnu firmy vysvětlovalo úsporami nákladů. Firmě AVE zaplatí během čtyř let 37 milionů korun, což má představovat čtyřicetiprocentní úsporu oproti předešlé smlouvě. Nyní ale nastává otázka, zda město namísto úspory nebude muset platit za úklid dvakrát. Firma Remondis sice přímo nepotvrdila, že bude požadovat náhradu škody, ale z jejich předešlých vyjádření to vyplývá.
Představitelé města také nechtějí rozhodnutí krajského soudu komentovat. „Pro město to stále není uzavřená záležitost, o dalším postupu bude jednat se svým právním zástupcem,“ vyjádřila se tisková mluvčí českolipské radnice Kateřina Amrichová.
Město bude muset zaplatit firmě nejméně několik milionů korun za ušlý zisk, případně náhradu škody. Protože se ani jedna strana nechtěla k této otázce vyjádřit, můžeme o výši vyrovnání v této chvíli pouze spekulovat. V každém případě to však bude citelný zásah do městského rozpočtu.

Autor: Eva Vlastníková

12.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení