Nákup areálu okomentoval Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy: „Přinese to významné úspory. Doposud jezdily autobusy, které vozí cestující v českolipském regionu, i na běžnou údržbu do Liberce. Nyní už nebudou muset tuto cestu absolvovat. I z hlediska logistiky znamená pořízení nového servisního areálu řadu výhod.“ 

Na Českolipsku zajišťuje veřejnou hromadnou autobusovou dopravu společnost ČSAD Liberec. Loni v prosinci vystřídala firmu ČSAD Česká Lípa, smlouvu má uzavřenou na deset let.

Hledaní a pohřešovaní z Českolipska.
Beze stopy. Policisté hledají přes padesát lidí z Českolipska, některé už roky

Za dobu působení nového dopravce na Českolipsku došlo k obměně autobusů za modernější a pohodlnější stroje. „Zajištění spojů krajským dopravcem je nejefektivnější cestou k tomu, aby měl kraj náklady na veřejnou autobusovou dopravu pod kontrolou. Kraj investuje do svého majetku a dlouhodobě šetří na provozu a nákladech,“ podotkl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

V minulém roce objednal Liberecký kraj u autobusových dopravců 14,8 milionu kilometrů. Za ně dopravcům uhradil celkem asi 383 milionu korun.