Co přinese vydání 2. května:

Dva druhy nebezpečných parazitů napadly stovky stromů podél řeky Ploučnice na Českolipsku, ale také na Liberecku a Děčínsku. Musí je nahradit nová výsadba za miliony korun z EU.

Seznamte se s poslední skupinou soutěžících, které usilují o účast ve finále Dívky Máchova jezera - Ester Švrčinovou, Denisou Matějkovou, Michaelou Pavlíčkovou, Terezou Procházkovou, Petrou Frómmelovou a Aminou Sinanovičovou. V Deníku najdete i hlasovací kupón.

Maskot krajských hasičů Flambucha už není jen plyšový, ale také skleněný. Nová podoba plamínku vznikla ve městě sklářského průmyslu Novém Boru.

Mnohé otazníky ale i vášně stále vyvolává budoucí činnost nově ustanovené krajské protikorupční komise. Zatímco se na podstatě fungování protikorupční komise v úterý před novináři zcela neshodli ani zástupci rady Libereckého kraje, opozice z řad ČSSD ji označila za zbytečné plýtvání penězi.

Na sportovní stránce najdete reporty z víkendových fotbalových zápasů krajské I. B třídy, okresních soutěží a také dohrávek, které byly na programu ve středu 1. května. + AKTUÁLNÍ POŘADÍ TIP LIGY ČTENÁŘŮ!