Vybudovat ve Cvikově na Českolipsku průmyslovou zónu plánují cvikovští zastupitelé už řadu let.
Pozemky na její vybudování už mají vyčleněné v územním plánu města. „Prvnímu zájemci jsme už pozemky prodali. Jedná se o více než 10 tisíc metrů čtverečních zelené louky nedaleko hlavního tahu z České Lípy na Liberec,“ sdělil už v polovině září starosta Cvikova Ivo Čeřovský.
„Budeme zde vyrábět komponenty stabilních hasících zařízení a zaměstnáme přibližně dvacet pracovníků nejen na dělnických pozicích. Zahájení výstavby plánujeme na druhé pololetí příštího roku,“ sdělil zástupce společnosti MS Praha Michal Janko, která pozemek od města koupila.
„Máme už další zájemce a vypadá to, že v nejbližších letech průmyslová zóna v našem městě skutečně vyroste,“ dodal starosta.
To ale ještě nevěděl, jaký zájem o pozemky budou firmy mít.

Ve městě mají v plánu prodat další dva pozemky o celkové velikosti přibližně 33 tisíc metrů čtverečních a o oba dva velké pozemky už mají zájem dva investoři z různých oblastí služeb a průmyslu.
„Máme dva zájemce, kteří projevili zájem o oba pozemky najednou,“ říká starosta Ivo Čeřovský nyní. „Takový zájem jsme ani nečekali. Teď budeme muset rozhodovat, kterého z investorů upřednostníme. Není také vyloučeno, že se přihlásí další,“ dodává s tím, že oba investoři plánují zaměstnat přibližně dvě stě zaměstnanců. „Jeden investor se zabývá obalovými materiály a kartonáží a druhý vyrábí součásti do automobilů,“ upřesňuje na závěr.
O tom, komu pozemky prodají a za jakou cenu, bude jednat v nejbližších dnech rada města, která dá své doporučení zastupitelům. Teprve ti budou moci rozhodnout které z firem pozemky prodají. Zastupitelstvo města zasedne 20. prosince.

Další zprávy z regionu najdete zde