Návštěvníky čeká první ochutnávka piv Klíč, Luž a Skláře i celodenní bohatý kulturní program. Ve 14.30 si návštěvníci vyslechnou známou kapelu z Nového Boru Mp3. Odpolednem doprovodí také LKP David Tichý, finalista Superstar Robert Hlavatý s kapelou a mezi 19. a 20. hodinou se mohou lidé těšit na Folimanka Blues.

Pivovar, hlavně kvůli nízké kapacitě parkování, přichystal pro přespolní bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravu. Autobusy budou jezdit celý den mezi Novým Borem a Cvikovem z provizorních zastávek.

Tu v Novém Boru najdou lidé u základní školy na náměstí Míru. Poslední autobus odtamtud vyjede v 18.40. Ve Cvikově autobus bude stavět na otočce pod místním autobazarem u pivovaru. Poslední cestující do Nového Boru odveze ve 20.25, jezdit bude celý den zhruba ve třicetiminutových intervalech.

Podnikatel Jiří Jakoubek se do obnovy pivovaru ve Cvikově pustil před necelým rokem, jde o jediný fungující pivovar na Českolipsku. Vlajkovou lodí pivovaru je dvanáctistupňové pivo Klíč, vaří se ale také desetistupňová Luž a osmistupňový Sklář. Název dostala piva podle okolních kopců. Tmavé pivo zatím ve Cvikově vařit nebudou. O místo na trhu se bude muset pivovar utkat s velkými pivovary i s místní konkurencí pivovarů Svijany, Rohozec nebo Konrad. „Zásobovat chceme hlavně Českolipsko, Novoborsko a oblast Lužických hor," uvedl ředitel Pivovaru Viktor Tkadlec.

Pivovar ve svém logu uvádí letopočet 1560 odkazující na rok, kdy Cvikov získal várečné právo. Pivovar ve Cvikově fungoval do roku 1968. Původní měšťanský pivovar stál uprostřed náměstí. Později několikrát místo změnil, až byl ve druhé polovině 19. století postaven pivovar na pozemku pod Zeleným vrchem, kde je dodnes. Počátkem 20. století prošel areál modernizací a přestavbou, která mu dala současnou podobu. V té době se ve Cvikově vařilo ročně kolem 19.000 hektolitrů piva. „My plánujeme vařit až 20.000 hektolitrů," dodal ředitel.

Další modernizací prošel pivovar ve 30. letech minulého století, kdy dostal novou myčku lahví a stáčírnu s výkonem 600 až 800 lahví za hodinu. Za první republiky zažil pivovar svá nejlepší léta, po druhé světové válce ale výroba postupně upadala. „K 1. lednu 1968 byl pivovar uzavřen, technologie tu ale zůstala až do 90. let, kdy původní varnu odvezli do sběru," řekl Tkadlec.

Noví vlastníci tak museli pořídit nové vybavení. Měděnou varnu a další technologii koupili z uzavřeného pivovaru v Německu, zařízení zrenovovali a doplnili moderními prvky, jako je třeba filtrace. „Snažili jsme se pivovar vrátit do původní podoby na základě dokumentace, kterou jsme objevili v archivech," vysvětlil ředitel.

Varna i ležácké sklepy jsou na místech, kde byly v minulosti. Varna je ale o něco menší, jen na 50 hektolitrů. Ta původní byla zřejmě sedmdesátka," poznamenal Tkadlec. Také ležácké sklepy jsou původní, dřevěné sudy ale nahradily nerezové tanky a místo ledových bloků se k chlazení využívá moderní chladicí agregát. Místo sladovny vznikla pivovarská restaurace.

Soukromý investor do záchrany zchátralého areálu investoval desítky milionů korun.