Kvůli porušení vedení jsou Cvikovští ochuzeni o zprávy ze života města prostřednictvím veřejného rozhlasu. Ač byl připraven bezdrátový přenos a nainstalováno dvanáct stanovišť pro umístění rozhlasu včetně nové PC ústředny, je rozhlas nefunkční. Na vině je nekompatibilita se stávajícím bezdrátovým systémem.

„Oprava už pro nás není rozumným řešením. Rozhodli jsme se proto, že se spojíme se Svazkem obcí Novoborsko a pokusíme se získat dotaci na nový bezdrátový rozhlas,“ vysvětlil starosta Cvikova Ivo Čeřovský.

Cvikovští zároveň nechávají posoudit i projekt na možnou instalaci kamerového systému. Důvodem je podle místního starosty skutečnost, že vzrůstá drobná kriminalita.

„Zavedením kamerového systému chceme zvýšit bezpečnost našich obyvatel,“ podotkl Ivo Čeřovský s tím, že i v tomto případě chtějí zafinancování řešit formou dotace. „Hledat vhodný dotační titul v rámci prevence kriminality ale budeme už muset sami. Svazek obcí Novoborsko totiž sdružuje i malé obce, pro něž není zajištění bezpečnosti touto formou adekvátní,“ dodal Ivo Čeřovský.

Častým případům vandalství brání kamerový systém například i v Dubé na Českolipsku. Na pořádek v centru města dohlíží od loňského roku tři kamery. Jedna snímá Českolipskou a Školní ulici a Masarykovo náměstí. Další dvě jsou umístěny u nákupního střediska. Aktuální dění snímané všemi kamerami je přenášené na radnici.