VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklisté do areálu nedojeli, radnice jej chce oživit

Nový Bor – Děti i dospělí budou mít centrum volného času, které by měli využívat bezplatně. Poté, kdy spory o pozemky prohrál hrabě Kinský, se snaží bývalý cyklistický areál v Novém Boru získat radnice a vybudovat tu centrum volnočasových aktivit.

23.1.2010 1
SDÍLEJ:

Bývalý cyklistický areál, který měl být chloubou města, chátrá. Místo je však vhodné pro vybudování sportovišť. Foto: Deník/Petr Šimr

Na to, aby mohla začít žádat o peníze, musí městu pozemky patřit. Vlastní je Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, od kterého je chce radnice bezúplatně převzít.

„Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových žádáme, aby byly na město bezúplatně převedené pozemky z majetku ČR, které jsou v našem územním plánu určené pro vybudování sportoviště a obslužných komunikací a na něž si původně činil nárok hrabě František Oldřich Kinský,“ připomněl starosta Nového Boru Jindřich Mareš.

Město o pozemky žádalo od poloviny devadesátých let, poslední žádost adresovaná zmíněnému úřadu nese datum srpen 2009. „Úřad požadoval, abychom žádost doložili konkrétnějším využitím pozemků. „Proto jsme nechali podle zadání výboru rozvoje města zpracovat studii sportovně relaxačního areálu,“ zdůvodnil starosta.

Studii sportovně relaxačního areálu, kterou pro města zpracovala Firma DRIS, posvětili svým souhlasem zastupitelé. Volně přístupný přírodní sportovně relaxační areál by měl zdarma sloužit občanům pro sportovní, odpočinkové a kulturní vyžití.

Autoři studie počítají například s tím, že na jednotlivých plochách budou postupně vybudovány cyklistický areál, dětský horolezecký svět, dětský areál, víceúčelové hřiště, tenisové a volejbalové kurty, relaxační zóna pro seniory, naučné stezky atd. Vybudování rozlehlého komplexu potrvá několik let a bude závislé na finančních možnostech města. Zatím areál jen chátrá. Původně měl být chloubou cyklistiky, k jeho využití od 80. let ale nedošlo.

Z čeho zaplatí

Jindřich Mareš chce finanční prostředky na stavbu areálu získat z dotačních titulů Evropské unie. „V obcích v okolí jsou místa, kam si děti mohou chodit hrát. Nový Bor takové místo nemá.“ Děti a mládež v Novém Boru sice mají možnost využívat hřiště u škol, ale prakticky tam odpoledne nikdo nechodí. Naopak bývalý cyklistický areál odpoledne a večer ožívá, takže je přirozeným centrem, kde děti rády tráví svůj volný čas,“ upozornil zastupitel František Kuric.

Nad ostatními sportovišti v Novém Boru visí veliký otazník. Ta, která patří TJ Jiskra Nový Bor (a je jich většina), bojují o přežití. Vedení tělovýchovné jednoty stále hovoří o tom, že kvůli nedostatku financí na provoz bude nuceno svá sportoviště uzavřít.

Autor: Eva Vlastníková

23.1.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení