Poničené a chybějící značení cyklotras v České Lípě a okolí nechal v průběhu října loňského roku opravit a doplnit technický odbor městského úřadu.
„Ve spolupráci s Klubem českých turistů jsme vytipovali místa v katastru města, kde došlo k poškození, nebo zničení cyklistického značení. Tyto značky pak byly v v uplynulých měsících opraveny, vyměněny, nebo doplněny novými,“ říká místostarosta Jan Stejskal.
„Nyní v zimní měsících necháváme vyrobit zcela nové stojany na cyklistické mapy regionu, které budou osazeny na začátek a konec cyklistické stezky Česká Lípa - Vlčí důl, trasy pro cyklisty Česká Lípa - Písečná a také na začátek budované cyklistické stezky Česká Lípa – Varhany,“ doplňuje informaci.
Tytéž orientační mapy budou umístěny také před nádraží Českých drah a před kulturním domem Crystal. Jejich samotné osazení je připraveno na začátek jarních měsíců letošního roku.
Na jaro roku 2008 je také připraveno dlouho očekávané vyznačení jízdních pruhů pro cyklisty, které zlepší jejich jízdu především ze dvou velkých českolipských sídlišť. „Jízdní pruhy budou vyznačeny ze sídliště Špičák až na kruhový objezd u nemocnice, a budou napojeny na cyklistickou stezku z České Lípy do Vlčího dolu,“ upřesňuje Jan Stejskal.
Druhá takto označená cesta povede ze sídliště Sever až na začátek nově budované cyklostezky Varhany. V centru České Lípy je také na jaro letošního roku naplánováno obousměrné zprovoznění dvou jednosměrných komunikací pro cyklisty.

Další zprávy z regionu najdete zde