Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Miliony na cyklostezku nedostali

Česká Lípa - Sedm milionů, které byly určeny na stavbu dlouho očekávané cyklostezky Varhany, Česká Lípa ani svazek obcí nedostanou.

22.1.2008 4
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Sedm milionů, které byly určeny na stavbu dlouho očekávané cyklostezky Varhany, Česká Lípa ani svazek obcí nedostanou. Byly ve státním rozpočtu na loňský rok z takzvaného „porcování medvěda“.
Svazek obcí Cyklostezka Varhany potřebuje na celý záměr přibližně sedmdesát milionů korun. Zatím má prostředky jenom na část stavby a jak již dříve uvedla starostka České Lípy Hana Moudrá, shání peníze jak ze státního rozpočtu, tak i z evropských zdrojů nebo ze Státního fondu dopravní infrastruktury.
„Důvodem nečerpání dotace bylo, že město nesplnilo podmínky pro její poskytnutí,“ uvedla Zuzana Chocholová z oddělení komunikace Ministerstva financí ČR.
Na dotaz Deníku, jaký je osud sedmi milionů korun ze státního rozpočtu, starostka Hana Moudrá nejprve tvrdila, že jedná o převedení prostředků do letošního roku, konkrétně z ministerstva financí na Státní fond dopravní infrastruktury. To ale zákon neumožňuje a na tento fakt jsme ji také upozornili.
„Převod prostředků kapitoly všeobecná pokladní správa do roku 2008 neumožňuje zákon číslo 218/2000 Sbírky o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů v platném znění, konkrétně § 47,“ vysvětlila Zuzana Chocholová.

Hana Moudrá nám poskytla tedy další vysvětlení. „Přislíbené finanční prostředky byly nejprve zaevidovány na ministerstvu pro místní rozvoj, bohužel ale byly zařazeny do programu, který není určen pro čerpání měst a obcí,“ vysvětlila starostka Hana Moudrá.
„Odtud byly finanční prostředky převedeny na ministerstvo financí (jaro 2007 – pozn. redakce) do programu, který však jako jednu z podmínek pro získání dotace požaduje stoprocentní vlastnictví všech pozemků. Svazek obcí Cyklostezka Varhany má většinu pozemků, které jsou určeny pro výstavbu nové cyklistické trasy, v nájemním vztahu. Proto technicky není možné tuto podmínku dodržet,“ dodala.
Stavba cyklostezky Varhany je kvůli nesnadnému získávání finančních prostředků rozdělená do tří etap. První bude stát 17 milionů korun a její stavba má skončit letos na jaře.
Prostředky, které takto zmizely v nenávratnu, budou svazku obcí chybět. Poslední etapa, která je nejdelší a povede z Volfartic až do Kamenického Šenova, bude stát 41 milionů korun.

Další zprávy z regionu najdete zde

22.1.2008 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Jaderná elektrárna Temelín. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Firma Bombardier je největším světovým výrobcem letadel a vlaků.

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Mimoň vede tabulku, stoupá i Lokotka

Českolipsko - Příjemný je pohled na tabulky krajské I. B třídy po odehraném devátém dějství.

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Úředníci budou držet volební pohotovost

Českolipsko – V případě ztráty občanského průkazu mohou voliči využít pohotovosti na českolipském pracovišti osobních dokladů.

Lípa Musica nabídne Hravého Harlekýna

Česká Lípa - Šestý týden 16. ročníku MHF Lípa Musica má jen jednu zastávku, Centrum textilního tisku v České Lípě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení