Tentokrát se propadla část vozovky u křižovatky se Škrétovou ulicí v místech, které se rekonstruovaly už v loňském roce.

Objížďkou přes Škrétovu ulici si přitom v posledních týdnech zjednodušovala řada řidičů cestu ve směru na Kopeček a Sosnovou: aby nemuseli zdlouhavě stát na semaforech objeli rozkopaný úsek Škrétovou ulicí až k restauraci Na Kopečku.

Teď je potřeba při odbočování do této ulice dát pozor. Nebezpečné místo je ohraničené. „Vzhledem k tomu, že se porucha objevila nad stokou splaškové kanalizace, kontaktovali jsme jejího správce, Severočeské vodovody a kanalizace (SčVaK). Ty potvrdily, že se jedná o závadu na zařízení v jejich správě," vysvětluje příčinu poškození nově opraveného povrchu vozovky Martin Ezr, investiční technik odboru rozvoje města Česká Lípa.

Podle českolipské radnice došlo k závadě na zařízení SčVaKu mezi ulicemi Alšova a Škrétova již potřetí. Ke dvěma předešlým došlo také v místě, kde vloni SčVaK pokládaly nový vodovod. „Vyzvali jsme proto správce kanalizace a vodovodu, aby provedl důkladnou revizi obou zařízení, závady odstranil a zároveň opravil poškozenou komunikaci," objasnil Martin Ezr.

Propady komunikace tak nezpůsobila nekvalitní práce firmy, která vloni prováděla opravu komunikace, ale závady na vodárenském majetku ve správě SčVaKu.