Oznámila ho obyvatelka Slunečné, která našla svého jedenáctiletého kocoura Matouše v neděli odpoledne zkrváceného na svém pozemku. Podle veterinářky utrpělo zvíře více zranění, která si nemohlo způsobit samo nebo při rvačce s jinou kočkou.

Matouš měl totiž jeden čerstvý vstřel od vzduchové pistole na hlavě v oblasti oka a kromě toho i jeden několik dnů starý vstřel v oblasti břicha, o kterém majitelka nevěděla, protože ránu kryl hustý kožich.

Čerstvá byla ale i další závažná zranění, a to bodná rána na krku od dvojzubé vidlice a zlomená hrudní kost od kopance nebo šlápnutí. Jeho zdravotní stav si vyžádal hospitalizaci na veterinární klinice.

Podle majitelky se kocour držel většinou doma, maximálně běhal po její zahradě. Kdo zvířeti ublížil, budou nyní zjišťovat kriminalisté. „Ti už ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat. Pokud se jim pachatele podaří vypátrat, může ho soudce poslat až na dva roky do vězení,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.