„Dokončili jsme částečnou demolici objektu, podle vyjádření statika už objekt neohrožuje bezprostřední okolí,“ informoval Deník starosta Cvikova Jaroslav Švehla.

Z chátrajícího objektu Severky se na začátku ledna uvolnil trám, který spadl na silnici, a propadla se část střechy. Na základně doporučení statika město rozhodlo o demolici části továrny a nechalo stavbu strhnout do výšky prvního patra.

Video z demolice ZDE

Demolici zaplatí město ze svého rozpočtu a náklady bude poté vymáhat po majiteli budovy. I když už nyní je jasné, že to nebude nic jednoduchého. Severka patří pražské firmě, která s městem dlouhodobě vůbec nekomunikuje. „Podle posledních informací navíc opět na konci prosince změnila vlastníka. O aktuální situaci jsme firmu včera informovali, opět bez odpovědi,“ vysvětluje Jaroslav Švehla.

Textilka Severka vznikla ve Cvikově po 2. světové válce. Vyrábělo se tu především dětské oblečení. Provoz zde skončil na začátku 90. let po privatizaci. Od té doby rozlehlý areál ve Cvikově vystřídal několik majitelů. Ani jeden však nenašel pro objekty uplatnění a celá textilka už přes 25 let chátrá.