VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Demolice v Ralsku budou pokračovat i příští rok

Ralsko – Po objektu bývalého generálního štábu, který půjde k zemi letos, budou demolice objektů po sovětské armádě v Ralsku pokračovat i v příštím roce.

10.10.2017
SDÍLEJ:

Všechny objekty po sovětské armádě jsou v dezolátním stavu, zejména dva bývalé štáby, které se nacházejí v blízkosti centra Ploužnice, jsou pro okolí velice nebezpečné. Foto: KÚ LK

Krajská správa silnic Libereckého kraje, která má bývalý vojenský prostor ve správě, podepsala smlouvu se zhotovitelem na demolici tří havarijních objektů bývalého generálního štábu v Ralsku. Ruiny musí zmizet do dvou měsíců.

Liberecký kraj poskytne příspěvek do výše 4 milionů korun, který bude určen i na projekční přípravy dalších objektů. Na rok 2018 se již připravují dokumentace na bourání stanice technické kontroly, ubikace a kotelny se skladem. V další vlně je v plánu likvidace původní čerpací stanice pohonných hmot, vrátnice, administrativního střediska nebo budova kotelny.

Letošní demolice přijdou kraj na 3,3 miliony korun, což byla nejnižší nabídka. Zbylé peníze budou využity na zajištění technického dozoru investora a projekční přípravu další objektů.

„Za ušetřené peníze budou bezpečně odstraněny i další rozpadlé objekty. Pozůstatky po pobytu sovětských vojáků však stále čítají 177 objektů v dezolátním stavu. Prioritně musíme zlikvidovat dvacet nejvíce zdevastovaných budov, které se nacházejí v blízkosti obydlené části Ploužnice. Do konce tohoto roku budou zbourány tři budovy bývalého generálního štábu,“ dodala statutární náměstkyně Jitka Volfová.

Další peníze na vyčištění areálu v Ralsku budou k dispozici v rozpočtu kraje na příští rok. Ve střednědobém rozpočtovém výhledu, který už projednalo zastupitelstvo kraje, je na demoliční práce v bývalém vojenském prostoru Ralsko navržena částka 10 milionů korun. Liberecký kraj v příštím roce plánuje na demolice objektů vyčlenit až 16,5 milionu.

„Odstraňování zchátralých objektů v bývalém vojenském prostoru bude nyní intenzivnější. Už nyní máme projektovou dokumentaci k dalším třem budovám v havarijním stavu, s jejichž likvidací počítáme v začátku příštího roku. Do dvou let kraj zajistí zbourání všech dvaceti stavebních ruin nedaleko Ploužnice,“ uzavřel náměstek hejtmana Marek Pieter.

Autor: Redakce

10.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V českolipském muzeu se v pátek křtila Zlatá kniha českých pohádek.
9

OBRAZEM: Novou knihu pohádek pokřtila herečka Sandra Nováková

Českolipský deník.

KRÁTCE: Řidič nadýchal 2,5 promile. Nové hřiště se těší oblibě

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 42. týdne 2017

Česká Lípa - Miminka narozená v uplynulém týdnu. K blahopřání všem šťastným rodičům se připojuje i redakce českolipského Deníku.

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Liberecký kraj – Tři současní poslanci skončí. U Starostů i Pirátů zamíchalo pořadím kroužkování. Atmosféru  ve volebních štábech i reakce krajských lídrů shrnují  slova: Radost, obavy a  zklamání.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Českolipsko, Liberecký kraj - Některé z plánovaných změn jízdních řádů vlaků a autobusů se setkaly s kritikou. Dotknou se i oblíbených turistických destinací.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

Česká Lípa /ROZHOVOR/ - Novinkou letošního ročníku MHF Lípa Musica je umělecká garance.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení