Radnice, která chce již nevyužitý objekt srovnat se zemí co nejdříve, v tuto chvíli zvažuje nabídky, konkrétně jejich cenové relace, které jsou velmi rozdílné.

„Město je nyní ve fázi, kdy se především u nízkých cen dotazuje, jakým způsobem by měla být demolice provedena. Jde hlavně o to, jakým způsobem firma naloží s materiálem, především s azbestem, který je potřeba zlikvidovat ekologicky," řekl Deníku starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Nesplňuje normy

Dvě patrové budovy, které v minulosti sloužily jako ubytovna pro sociálně slabé, chce město srovnat se zemí kvůli jejich špatnému technickému stavu a nevyhovujícím hygienickým podmínkám. Objekt na novoborském cyklistickém oválu, postavený v roce 1974, je navíc liduprázdný už od loňského léta.

„Budeme tlačit na to, aby se demolice provedla co nejdříve, zatím město musí platit hlídání objektu, což jsou samozřejmě peníze navíc," podotkl starosta. Lidé, kteří se ocitnou ve svízelné životní situaci, využívají v Novém Boru ubytovnu na opačné straně města, v Severní ulici. Tamní zařízení, včetně dluhové poradny, provozuje českolipská Farní charita.