Den s policií se letos bude konat už podvacáté. „Jako velké díky za věrnost jsme i letos zajistili bohatý program pro děti i pro dospělé, který by si lidé rozhodně neměli nechat ujít,“ říká mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Návštěvníci se mohou těšit na ukázky práce policejních psovodů se služebními psy, jízdní policii, prezentaci Zásahové jednotky policie Ústeckého kraje nebo společný zásah českolipských strážníků a dobrovolných hasičů se Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje.

Stavbaři opravili odvodňovací systém estakády
Hotovo. Stavbaři v České Lípě opravili odvodňovací systém estakády

„Lákavou bude jisté také ukázka zásahu profesionálních hasičů z České Lípy s nasazením policejního vrtulníku, v rámci které předvedou plnění bambi vaku, a především exhibiční jízda policejního vozu Ferrari a představení dalších silných policejních aut na dráze autodromu,“ dodala Baláková. Na autodromu se bude prezentovat také Vězeňská služba ČR ze Stráže pod Ralskem, Tým silniční bezpečnosti, Armáda ČR s ukázkou vojenské techniky, BESIP nebo policisté z Německa se svým vozovým parkem.

Na organizaci akce spolupracuje Policie České republiky - Krajské ředitelství policie Libereckého kraje a Územní odbor Česká lípa společně   s městem Česká Lípa. Den s policií se bude konat v neděli 21. května od 10 do 16 hodin. Vstupné je zdarma. Z České Lípy na autodrom a zpět bude opět zajištěna kyvadlová autobusová doprava.