Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Den Země přilákal do muzea malé badatele

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě hostilo v průběhu čtvrtka tradiční den Země.

23.4.2010
SDÍLEJ:

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě hostilo v průběhu čtvrtka tradiční den Země. Akce se zúčastnilo více jak tisíc dětí ze základních škol Českolipska, ale také z ostatních měst Libereckého regionu. Foto: Deník/Petr Šimr

Akci spoluorganizovala ekologická poradna Orsej a Střední odborná škola Lužická, jejíž dobrovolníci z třetího ročníku pomáhali dětem vyhodnocovat úkoly, které v průběhu dne v prostorách muzea a přilehlé klášterní zahradě plnily.

Akce se zúčastnilo více jak tisíc dětí ze základních škol Českolipska, ale také z ostatních měst Libereckého regionu. Jednalo se tak o akci, která svým významem přesáhla hranice Českolipska. Pro děti byla připravena hra s názvem Jaký jsem badatel. „Hra má ukázat, že muzeum není jenom škrobená instituce na koukání, ale má přiblížit dětem také muzejní práci, nejde jenom to, muzeum projít, ale také v expozicích hledat odpovědi na jednotlivé otázky,“ říká Mirka Netolická z ekoporadny Orsej. „Jsem ráda, že nám tu pomáhají studenti ze Střední odborné školy Lužická. Bez jejich přínosu by byla organizace skoro nemožná.“

„Naše škola s muzeem spolupracuje dlouhodobě. Vyhodnocujeme, jak se jednotlivými úkoly děti vypořádaly,“ vysvětlují Kateřina Tichá a Kateřina Šindelářová, které byly po celý den obklopeny chumlem dětí s vyplněnými pracovními listy

. Pro mladé badatele byl připraven i bohatý doprovodný program. V jeho rámci předvedl dětem své dravce sokolník Milan Straka (na snímku), své zastoupení měl i Tera kroužek při DDM Libertin, jehož vedoucí Petr Benedek děti seznamoval se životem plazů. Zajímavý byl i workshop o recyklování odpadu v ambitu muzea. Velkou návštěvnost měly také přednášky na archeologická a přírodovědná témata, které připravili odborní pracovníci muzea.

„Děti tu vidí spoustu věcí, které neznají z učebnic nebo z přírody, zde je vše na jednom místě. Výborná byla i hra, která je přiměla muzeem rychle proběhnout, číst v expozici a hledat odpovědi na otázky,“ říká Klára Vyhnánková ze ZŠ v Zahrádkách.

Den Země splnil hned několik účelů. Děti se zde seznámily s faunou a flórou domácí i exotickou a také s důležitostí ochrany přírodního bohatství planety. V neposlední řadě pak muzeum navštívilo za den více jak tisíc lidí a dokázalo tak důležitou službu, kterou veřejnosti odvádí.

Autor: Tomáš Cidlina

23.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení