Jaké bolístky trápí Českou Lípu?
Nemám pocit, že by Česká Lípa měla mít větší problémy než jiná města podobné velikosti v České republice. Trápí nás nedostatek parkovacích míst na sídlištích, nepořádek vedle kontejnerů. Rádi bychom opravili více chodníků a komunikací, ale zde jsme omezeni finančními a personálními kapacitami úřadu. Nejsou to ale problémy, které by nebyly běžné ve městech naší velikosti. Řešení většinou závisí na chování samotných občanů. Je to o každém z nás, jak se chová k prostředí, ve kterém žije. Povinností města je zajistit základní služby, údržbu, investice a co nejvyšší bezpečnost.

Českolipská radnice.
Česká Lípa plánuje pokračovat v integraci cizinců. Podala žádost o dotaci

V čem má naopak Lípa výhodu, silné stránky?
Největší výhodu České Lípy spatřuji v její poloze. Naše město je opravdovým středem regionu, záchytný bod, ze kterého se dá vyjíždět na všechny strany. Časově dostupná jsou velká města, jako je Liberec, Mladá Boleslav, Praha. V okolí České Lípy je nádherná příroda, která nabízí vyžití všem: ideální je pro pěší výlety, cyklovýlety, v létě koupání, v zimě sjezdovky i běžecké stopy. Mnoho možností pro smysluplné trávení volného času je také přímo v České Lípě. Jsou zde historické památky, ale také spousta moderní architektury, množství sportovišť a dalších krásných míst, kam se dá vyrazit na procházku.

Pohled na jeviště z 2. balkonu.
Rekonstrukce Jiráskova divadla pokračuje. Hotovo by mohlo být do konce roku

Zdroj: DeníkJak to vypadá s rekonstrukcí Jiráskova divadla?
Rekonstrukce Jiráskova divadla je projekt, na který Česká Lípa čekala dlouhé roky. Stavba byla zahájena v listopadu 2020 a jelikož se jedná o starou budovu a opravdu zásadní a velkorysou rekonstrukci, nevyhnuly se nám v průběhu stavby komplikace. U takto velké stavby je to ale přirozené. Společně se zaměstnanci odboru rozvoje města a investic a zhotovitelem stavby se nám však daří všechny komplikace zvládat a úspěšně řešit. Předpokládáme, že divadlo by mělo být dokončené zhruba do konce letošního roku. I když jej dokončíme o něco později, než jsme předpokládali, tak i s ohledem na dobu covidovou, která vše ještě více zkomplikovala, mám z této rekonstrukce obrovskou radost. Je to první vlaštovka v realizaci velkých projektů, o kterých se v České Lípě doposud jen mluvilo. Letos bychom navíc měli vybrat zhotovitele stavby na stavbu koupaliště v Dubici, zpracovává se projekt na rekonstrukci Škroupova náměstí, Kounicova domu… V tomto směru se České Lípě daří a věřím, že bude i nadále.