Předchozí
1 z 7
Další

Bohdana Janošková, Kravaře.Bohdana Janošková, Kravaře.Zdroj: Deník / Petr PokornýBohdana Janošková
prodavačka, 49 let

My jsme se přestěhovali z jižní Moravy, už je to 20 let. Koupili jsme si zde baráček a už jsme na život tady zvyklí, jsme tu spokojení. A je to pro nás zase vesnice. Tím, že jsme na konci okresu by se mohla zlepšit dopravní obslužnost, když je potřeba, tak musím shánět nějaký odvoz autem.

Josef Heřmánek, Kravaře.Josef Heřmánek, Kravaře.Zdroj: Deník / Petr PokornýJosef Heřmánek
důchodce, celý život pracoval v zemědělství, 73 let

Myslím, že je to tady dobré, lepší by mohlo být udělané náměstí a také dopravní obslužnost, jinak vše v pohodě.

Marie Šimánková, Kravaře.Marie Šimánková, Kravaře.Zdroj: Deník / Petr PokornýMarie Šimánková
důchodkyně, 68 let

Žiji tady už od sedmdesátých let, jako důchodce chodím na procházku se psem a také už jen tu cestu do krámu a zpátky. Máme tu čtyři obchody, zaplaťpánbůh za ně, všechno si tady koupím, jezdit nemusím nikam. Pokud jde o zlepšení, brala bych zubaře, bylo by výborné kdyby tady byl. Jezdili jsme do Úštěka, ale tam obě zubařky skončily.

Paní Marie, Kravaře.Paní Marie, Kravaře.Zdroj: Deník / Petr Pokorný

Marie
důchodkyně, 69 let

Příroda krásná, celkem uspokojivé základní potřeby, nemusíme nikam jezdit, to je fajn. Horší jsou ale komunikace, stav silnic, vodovodu, dobře se rozhlédněte…

Dimitrij Vovčuk, Kravaře.Dimitrij Vovčuk, Kravaře.Zdroj: Deník / Petr Pokorný

Dimitrij Vovčuk
důchodce, zastupitel obce, 68 let

V Kravařích se nám žije dobře. Narodil jsem se v Ústí nad Labem, ale tady jsem doma už 54 let. Zakořenil jsem tu. Hrál jsem tady dlouho fotbal, teď se angažuji jako obecní zastupitel. Život v obci obrovským způsobem zlepšil dostavěný obchvat. Kolem silnice už domy hodně praskaly. Obchvat je velké plus, je tu už klid. Jinak se v naší obci, oproti jiným vsím děje spousta věcí. Momentálně jsou sice veškeré aktivity pozastavené, ale věřím, že tento stav určitě přejde.

Marie Chocholoušová, Kravaře.Marie Chocholoušová, Kravaře.Zdroj: Deník / Petr Pokorný

Marie Chocholoušová
důchodkyně, 82 let

Já jsem tady spokojená, nemohu říci, že by se mně tady něco nelíbilo. Už tady žiji od dětství. Je tu krásně, a i uprostřed obce je to te´d díky obchvatu fajn, už tu neprojíždí ty spousty aut, je to dobré.

Mgr. Tomáš Cidlina, Kravaře - Janovice.Mgr. Tomáš Cidlina, Kravaře - Janovice.Zdroj: Deník / Petr PokornýTomáš Cidlina
překladatel, historik, 38 let

V spádové vsi Kravař, v Janovicích se nám žije dobře. Kravaře jsou blízko, jsou tam služby, škola v dosahu, ale zároveň tady máme klid totálního venkova, takže se tu žije báječně. Vzhledem ke generační výměně obyvatel tu mají děti plno kamarádů a dokonce spojily i nás dospělé.