„S hygienou jsme spolupracovali od prvního dne, co přišel první nakažený. Po něm sem přišlo testovací centrum ze Cvikova a od té doby se už jen testovalo, třídilo, separovalo. Hygienici si ověřili naše potvrzení o testování. Reagovali jsme okamžitě a dělali, co bylo možné,“ prohlásila ředitelka a jednatelka sklářské firmy Adéla Šifová a vylučuje, že by za nedávným popraskem kolem koronaviru byl kdokoliv ze sklárny, jak tvrdili někteří lidé na Novoborsku.

Zdroj: Deník„Všichni naši zaměstnanci, kteří byli v cizině, podstoupili řádně testování, dodrželi veškerá vládní opatření. Po příchodu do práce se prokázali negativním PCR testem. A podrobili se i dalšímu testování,“ zdůraznila Šifová. Jak upozornila, zaměstnanci, co se vrátili z dovolené, tak i jejich děti jsou otestované na protilátky: „Testy byly negativní, děti tedy covid neměly.“

Očkování. Ilustrační snímek.
Nově nakažení na Novoborsku přibývají už jen ojediněle

Podle ní by tak nemohly nemoc roznášet ve škole či školce. Podle ředitelky a jednatelky firma Ave Clara aktuálně v Polevsku zaměstnává 13 vlastních sklářů a několik dalších externích. Produkce je zaměřená na lustry, speciální instalace a stolní i umělecké sklo. Hlavním odbytištěm je pro sklárnu severní Amerika a Skandinávie.

Z více než osmi desítek koronavirem nakažených v oblasti Novoborska stonalo na Polevsku „jen“ 27 lidí. Obec na několik dní uzavřela školku a školu, která spolu se sklárnou byla označována za lokální ohniska. Průběh nemoci u zdejších pacientů byl mírný až lehký a nevyžadoval žádné hospitalizace.