„Studio funguje stále, ale my svou činnost máme založenu na individuální práci s lidmi, začátečníky i se ženami,“ prozradil nový majitel Petr Března, mistr České republiky v kulturistice 2007 a dodal: „Chystáme během následujících týdnů spoustu novinek.“

„Když bych si šla zacvičit, nebylo kam dát čtyřletého syna, protože babičky u nás nefungují, tak budu ráda, když mě nechá v klidu cvičit a bude mít svůj prostor ve fitku,“ prozradila jedna z kolemjdoucích žen.

Maminky budou překvapeny dětským koutkem, kde má ratolest svůj prostor na hraní a zábavu, zatímco maminka bude zběsile cvičit na stepperu. Na děti se ovšem nezapomíná ani se cvičením. „Připravujeme dvakrát do týdne cvičení s dětmi,“ dodal Března. Jak sám říká, fitness studio není jenom pro svalovce a pro budování enormní muskulatury.

„Budeme rozšiřovat část kardio pro udržení fyzičky, rozjíždět se bude část věnovaná boxu klasickému i thajskému.“ Box bude vést jeden z našich nejlepších profesionálních boxerů Roman Kracík a thajský box Radek Procházka. Nebude chybět ani step-master, který doposud v republice vlastní pouze čtyři fitness centra.

Spinning, pilates, zumba fitnes a nebo třeba jumping aerobik jsou další z chystaných možností nejen pro ženy. Jumping aerobik je podle slov Petra Březny, ideální pro starší dámy, vzhledem k menšímu namáhání kloubů.

Pro jednotlivé možnosti cvičení se nyní upravují hodiny pro veřejnost, podle počtu zájemců. Aktuálně budou všechny možnosti postupně k dispozici na www.petrbrezna.cz a i když jsou to kolektivní cvičení, lze domluvit individuální trénink pod vedením zkušených instruktorů, bývalých závodníků a specialistů.

Změní název

Stávající fitko v nejbližších týdnech změní název. Slavnostní přejmenování na EXTRIFIT GYM, bude spojeno s návštěvou Ronnyho Rockela. Tato ikona německé kulturistiky bude hostem akce. Návštěvníci se s ním utkají v páce, mohou se s ním vyfotografovat nebo i zacvičit. Termín se upřesňuje, aby vyhovoval oběma stranám.

I s pořádáním závodů má Petr Března letité zkušenosti. „Máme za sebou pořadatelství mistrovství kulturistiky Čech, stejně tak i exhibiční vystoupení a zájezdy na světové veletrhy.“ Mistrovství Čech v kulturistice budou pořádat i v nejbližší době.

Jediné dilema je, kde se bude konat, jestli v Rumburku, kde mají základnu, nebo v České Lípě. Jakožto členové Svazu kulturistiky a fitness, pod vedením odborníků připravují i profesionální závodníky, kteří díky poctivé přípravě uspěli i na medailových pozicích.

„Chceme nejen nabídnout vyžití lidem tak říkajíc z ulice, ale chceme i do budoucna připravovat závodníky na Mistrovství České republiky, Evropy ale i na Mistrovství světa,“ dodal Petr Března, který se po pauze věnované propagaci vrací do formy, aby odjel na prestižní závod Arnold Classic do USA.

Autor: Tomáš Mařas